შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი გაეროს პოლიტიკის დეპარტამენტის ევროპის განყოფილების უფროს ოფიცერს ერვან პუშოს შეხვდა.
ქეთევან ციხელაშვილმა კონფლიქტის მოწესრიგების საკითხისადმი საქართველოს მთავრობის მიდგომებზე, სამშვიდობო პოლიტიკის 8 მთავარ ამოცანაზე, შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკის პრიორიტეტებზე ისაუბრა. მან გაეროს წარმომადგენელს ასევე მიაწოდა ინფორმაცია ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ მდგომარეობაზე, მათ შორის ადამიანის უფლებათა, განათლების, საკუთრების უფლების კუთხით, ე.წ. პასპორტიზაციის, ასევე დევნილთა დაბრუნების საკითხებზე. სახელმწიფო მინისტრმა პირდაპირი დიალოგის და ნდობის მშენებლობის მნიშვნელობაზეც გაამახვილა ყურადღება.
შეხვედრაზე ჟენევის დისკუსიებისა და ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის ფარგლებში შეხვედრების მიმდინარეობაც მიმოიხილეს.
სახელმწიფო მინისტრმა მშვიდობიანი დარეგულირების პროცესში გაერთიანებული ერების ორგანიზაციის ჩართულობისა და პროექტების მნიშვნელობას გაუსვა ხაზი და გაეროს წარმომადგენლებს მადლობა გადაუხადა თანამშრომლობისა და მხარდაჭერისთვის. შეხვედრაზე სამომავლო ურთიერთობისა და თანამშრომლობის გაგრძელების პერსპექტივებიც განიხილეს.

Ketevan Tsikhelashvili met with representatives of UN
The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili met with Ervan Pusho, the Senior Officer of the European Division of the UN Policy Department
During the meeting Tsikhelashvili provided the guests information about the situation in the occupied territories of Georgia, freedom of movement, passportization, issues of human rights protection, right for education on native language and the peaceful policy of the Georgian government. The State Minister also talked about the policy of reconciliation and involvement and 8 main goals of the Government. The State Minister emphasized the importance of direct dialogue and confidence building.
The participants also discussed Geneva Discussions and the Incident Prevention and Response Mechanism (IPRM).
The State Minister underlines the importance of the United Nations involvement in the conflicts peaceful resolution and thanked UN representatives for cooperation and support. The prospects of future cooperation also were discussed at the meeting.