შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს შეხვდა, რომლებიც პროექტებს საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე ახორციელებენ.
შეხვედრაზე საერთაშორისო ორგანიზაციების მიერ განხორციელებული და დაგეგმილი პროექტები, ასევე, თანამშრომლობის პერსპექტივები განიხილეს. ქეთევან ციხელაშვილმა სამშვიდობო პროცესში საერთაშორისო ორგანიზაციების ჩართულობისა და პროექტების მნიშვნელობას გაუსვა ხაზი და შეხვედრის მონაწილეებს თანამშრომლობისთვის მადლობა გადაუხადა.
შეხვედრა საქართველოში გაერთიანებული ერების ორგანიზაციის კოორდინატორის და გაეროს განვითარების პროექტების მუდმივი წარმომადგენლის, ნილს სკოტის ინიციატივით გაიმართა.

The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili met with with the representatives of international organizations that implement projects on the occupied territories of Georgia.
During the meeting participants discussed already implemented and planned projects, as well as prospects of cooperation. Ketevan Tsikhelashvili emphasized the importance of international organizations involvement in the peace process and thanked the participants for cooperation.
The meeting was held with the initiative of United Nations Coordinator and Permanent Representative of UNDP Niel Scott.