ქეთევან ციხელაშვილი კონფლიქტების მიმართულებით მომუშავე ექსპერტებს და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს შეხვდა და სახელმწიფო მინისტრის პოსტზე ერთწლიანი მუშაობის შედეგები შეაჯამა.
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა შეხვედრაზე ისაუბრა საქართველოს მთავრობის შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკის პრიორიტეტებისა და ძირითადი მიმართულებების, აღნიშნული პოლიტიკის ფარგლებში გადადგმული და დაგეგმილი ნაბიჯების, ოკუპირებულ ტერიტორიებსა და გამყოფი ხაზების მიმდებარედ არსებული ვითარების შესახებ.
“მნიშვნელოვანია, რომ სამშვიდობო პროცესებში ჩართული ექსპერტები და არასამთავრობო ორგანიზაციები ჩვენი საქმიანობის შესახებ სრულად იყვნენ ინფორმირებული. დღევანდელ შეხვედრაზე განვიხილავთ საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ ვითარებას, გამოწვევებს რომლის წინაშეც დგას ჩვენი ქვეყანა, ოკუპაციის პროცესს და მასთან გამკლავების გზებს, ინიციატივებს და გეგმებს რაც აქვს საქართველოს მთავრობას და ჩვენს აპარატს“ განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა შეხვედრის დაწყებისას
შეხვედრა საინტერესო დისკუსიის ფორმატში წარიმართა და სახელმწიფო მინისტრმა მონაწილეებისთვის აქტუალურ კითხვებსაც უპასუხა.
ქეთევან ციხელაშვილის განცხადებით, „დღეს, ოკუპაციის პროცესი დინამიურია და აქვს არა მცოცავი, არამედ ღია სახე. რაც უფრო წარმატებულია ჩვენი პოლიტიკა, მით უფრო იზრდება საპირისპირო მხარის წინააღმდეგობა. უკანასკნელ წლებში ეს პროგრესი აშკარაა, შესაბამისად, ჩვენ ჩვენი პარტნიორებისგან ვითხოვთ ორმაგ ძალისხმევას, რათა გაგრძელდეს არსებული ტენდენცია. ჩვენ საქმიანობაში, მნიშვნელოვანი როლი აკისრია სახალხო დიპლომატიასა და სამოქალაქო საზოგადოებას“.

Ketevan Tsikhelashvili met with the experts that are working on the conflict resolution issues and representatives of the NGOs and summed up the results of one-year work on the post of the State Minister.
During the meeting the State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality talked about the priorities of the Government of Georgia's reconciliation and engagement policy, the steps taken in the framework of this policy, the situation on the occupied territories and the dividing lines.
“It is important to inform the experts and representatives of the non-governmental organizations, involved in the peace process, about our activities. During this meeting we will discuss the situation in the occupied territories of Georgia, the challenges facing our country, the process of occupation and the ways of dealing with it, initiatives and plans of the Georgian government and our Office”, - said Tsikhelashvili.
The meeting was held in the format of an interesting discussion and the State Minister answered the questions of participants.
According to Ketevan Tsikhelashvili, "today the process of occupation is dynamic, it has not creeping, but open face”: “The more successful is our policy, the more resistant is the opposite side. In recent years this progress is obvious. That’s why we ask our partners to make double efforts to continue the trend. And in our activities the role of public diplomacy and civil society is extremely important".