შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოს ყველა მუსლიმ მოქალაქეს ყურბან-ბაირამის დღესასწაულს ულოცავს.
"საქართველოში მცხოვრებ ყველა მუსლიმს გილოცავთ ყურბან-ბაირამის დღესასწაულს. ისლამი ჩვენი მრავალკონფესიური სახელმწიფოს განუყოფელი ნაწილია, ეს მრავალფეროვნება ჩვენი სიმდიდრეა. გისურვებთ, რომ ეს დღე ყოფილიყოს თითოეული თქვენგანისთვის სიმშვიდის, კეთილდღეობისა და წარმატებების მომტანი», - განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა.
ყურბან-ბაირამი ანუ მსხვერპლშეწირვის დღესასწაული სამ დღეს გრძელდება და რამაზან ბაირამიდან 70-ე დღეს აღინიშნება.

The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili congratulates Muslim citizens of Georgia with the celebration of the Kurban-Bayram.
"I would like to congratulate all the Muslim citizens of Georgia with the holiday of Kurban-Bayram. Islam is an integral part of the multi-confessional culture of our state and this diversity is our wealth. I wish each of you peace, prosperity and success", - the State Minister said.
Kurban-bayram or the feast of sacrifice. The holiday’s celebrations lasts three days and its celebrated 70 days after Ramadan-Bayram.