შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ეუთოს წარმომადგენლებს შეხვდა. ქეთევან ციხელაშვილმა შეხვედრა გამართა ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიების თანათავმჯომარესთან ეუთო-ს მხრიდან გიუნტერ ბეხლერთან და ეუთოს მთავარ მრჩეველთან სამხრეთ კავკასიის საკითხებში არმინ რიზერთან.
სახელმწიფო მინისტრმა სტუმრებს საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებსა და გამყოფ ხაზებზე შექმნილ ვითარებაზე, განგრძობითი ოკუპაციის პირობებში არსებულ საფრთხეებსა და გამოწვევებზე მიაწოდა ინფორმაცია. შეხვედრაზე განიხილეს აფხაზეთისა და ცხინვალის რეგიონში ადამიანის უფლებების კუთხით შექმნილი, ასევე კრიმინოგენური და სოციალური მდგომარეობა.
ქეთევან ციხელაშვილმა და ეუთოს წარმომადგენლებმა ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიების მიმდინარეობაზეც ისაუბრეს. სახელმწიფო მინისტრმა სამშვიდობო პროცესში ეუთოს როლს გაუსვა ხაზი და სტუმრებს მხარდაჭერისთვის მადლობა გადაუხადა. თავის მხრივ, ეუთოს წარმომადგენლებმა სამომავლო თანამშრომლობისა და სამშვიდობო პროცესში ჩართულობისთვის მზაობა გამოხატეს.

Ketevan Tsikhelashvili met with the representatives of OSCE
The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality met with the representatives of OSCE. Ketevan Tsikhelashvili held a meeting with the co-chair of the Geneva International Discussions from OSCE Günther Bächler and OSCE Chief Advisor for South Caucasus Affairs Armin Rizer.
The State Minister provided the guests with information about the situation in Georgia's occupied territories and along the dividing lines, the threats and challenges. Participants discussed the human rights issues in Abkhazia and the Tskhinvali region, as well as the criminogenic and social situation.
Ketevan Tsikhelashvili and OSCE representatives also spoke about Geneva international discussions. The State Minister emphasized the role of the OSCE in the peacekeeping process and thanked the guests for their support. On the other hand, the OSCE representatives expressed their readiness for future cooperation and involvement in the peace process.