შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე გამყოფი ხაზის მიმდებარე სოფლების მოსახლეობას შეხვდა. პეტრე კანკავამ სოფლების - გუგუტიანთკარის, ზარდიანთკარის და კოშკას მოსახლეობასთან შეხვედრები შიდა ქართლის გუბერნატორის მოადგილესთან, სიმონ გულედანთან ერთად გამართა.
სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ და გუბერნატორის მოადგილემ აღნიშნულ სოფლებში განხორციელებული სამუშაოები დაათვალიერეს, მათ შორის გაზიფიცირების, რეაბილიტირებული გზები, სასმელი და სარწყავი წყლის სისტემები. მათ მოსახლეობისგან ასევე, მიიღეს ინფორმაცია სოფლებში დარჩენილი საჭიროებების შესახებ და აღნიშნეს, გამყოფი ხაზის მიმდებარე სოფლების საჭიროებებზე რეაგირების დროებითი სამთავრობო კომისია ამ მიმართულებით აქტიურად გააგრძელებს მუშაობას.
პეტრე კანკავა და სიმონ გულედანი სოფელ ერგნეთში ცხინვალის „სამაჩაბლოსა“ და ნინოწმინდის „ფარავანს“ შორის ღია ლიგის კალენდარულ საფეხბურთო მატჩსაც დაესწრნენ, რომელიც „სამაჩაბლოს“ გამარჯვებით, ანგარიშით 4-0 დასრულდა.

Первый заместитель государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Петре Канкава с заместителем губернатора Шида Картли Симоном Гуледани провели встречи с жителями сел, прилегающих к разделительной линии (Гугутианткари, Зардианткари и Кошка). В рамках визита в регион были
осмотрены работы проведенные в сёлах, включая (газификацию, реабилитированные дороги, системы питьевой и оросительной воды). Петре Канкава ознакомился с нуждами населения сёл и со своей стороны отметил, что Временная правительственная комиссия по реагированию на потребности населения, проживающего в селах, прилегающих к разделительной линии, продолжит активную работу в этом направлении.
В селе Эргнети, Петре Канкава и Симон Гуледани посетили футбольный матч открытой лиги между Цхинвальским «Самачабло» и Ниноцминдским «Паравани», который закончился победой команды «Самачабло» со счетом 4:0.