შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე გამყოფი ხაზის მიმდებარე სოფლების მოსახლეობას შეხვდა. პეტრე კანკავამ სოფლების - გუგუტიანთკარის, ზარდიანთკარის და კოშკას მოსახლეობასთან შეხვედრები შიდა ქართლის გუბერნატორის მოადგილესთან, სიმონ გულედანთან ერთად გამართა.
სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ და გუბერნატორის მოადგილემ აღნიშნულ სოფლებში განხორციელებული სამუშაოები დაათვალიერეს, მათ შორის გაზიფიცირების, რეაბილიტირებული გზები, სასმელი და სარწყავი წყლის სისტემები. მათ მოსახლეობისგან ასევე, მიიღეს ინფორმაცია სოფლებში დარჩენილი საჭიროებების შესახებ და აღნიშნეს, გამყოფი ხაზის მიმდებარე სოფლების საჭიროებებზე რეაგირების დროებითი სამთავრობო კომისია ამ მიმართულებით აქტიურად გააგრძელებს მუშაობას.
პეტრე კანკავა და სიმონ გულედანი სოფელ ერგნეთში ცხინვალის „სამაჩაბლოსა“ და ნინოწმინდის „ფარავანს“ შორის ღია ლიგის კალენდარულ საფეხბურთო მატჩსაც დაესწრნენ, რომელიც „სამაჩაბლოს“ გამარჯვებით, ანგარიშით 4-0 დასრულდა.

The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Petre Kankava met with the population of villages near the dividing line. He held the meetings with the population of villages of Gugutiankkari, Zardiankari and Koshka with Shida Kartli Deputy Governor Simon Guledani.
First Deputy State Minister and Deputy Governor got acquainted with the results of the work done - gasification, roads rehabilitated, drinking water and irrigation systems. They also received from the population information about the needs of these villages and noted that the Temporary Governmental Commission for Responding to the Needs of the Villages of the Dividing Line will continue to work in this direction.
Petre Kankava and Simon Guledani attended football match between "Samachablo" Tskhinvali and "Paravani" Ninotsminda in the village of Ergneti. The game ended with a victory of "Samachablo" with a score of 4: 0.