ქეთევან ციხელაშვილი: „უმნიშვნელოვანესია ახალგაზრდების როლი კონფლიქტების მოგვარების და მშვიდობის განმტკიცების საკითხში“
22 სექტემბერი 2017
„უმნიშვნელოვანესია ახალგაზრდების როლი კონფლიქტების მოგვარების და მშვიდობის განმტკიცების საკითხში“ განაცხადა შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტში მშვიდობის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით გამართულ საერთაშორისო ახალგაზრდულ კონფერენციაზე.
„საქართველოს ხელისუფლება და ქართველი ხალხი მიმართულია რომ განმტკიცდეს და განვითარდეს მშვიდობა. ჩვენ გავაკეთებთ ყველაფერს, რომ კონფლიქტები მოგვარდეს მშვიდობიანად და დეოკუპაციის პარალელურად, გადავდგამთ ნაბიჯებს შერიგებისკენ და ხელოვნური ბარიერებით დაშორებული საზოგადოებებს შორის ნდობის აღდგენისკენ. ამ პროცესში - კონფლიქტების მოგვარებასა და მშვიდობის განმტკიცებაში ახალგაზრდებს უმნიშვნელოვანესი როლი ენიჭებათ“, განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.

Ketevan Tsikhelashvili: The role of young people in conflict resolution and peace enhancement is very important
22 September 2017
"The role of young people in conflict resolution and the strengthening of peace is very important", - said State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili at the International Youth Conference on the International Day of Peace at the Caucasus International University.
"The Georgian authorities and the Georgian people are directed to strengthen and develop peace. We will do everything to resolve conflicts peacefully and in parallel with de-occupation, to take steps in order to reconcile and restore confidence between our societies. In this process young people will be given the most important role", - said Ketevan Tsikhelashvili.