შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეის წარმომადგენლებთან ერთად დევნილებს ესტუმრა.
პეტრე კანკავა იძულებით გადაადგილებულ პირებს თბილისის ზღვაზე, ოლიმპიურ სოფელში ახალაშენებულ სახლებში ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეის აღმასრულებელი ოფისის ხელმძღვანელთან ადრეას ბეიკერთან და ეუთოს პოლიტიკის ოფისის უფროს ოფიცერთან ჯეიმს ოშეისთან ერთად იმყოფებოდა.
დევნილებთან შეხვედრაზე მათ საცხოვრებელ და სოციალურ პირობებზე ისაუბრეს. ხაზგასმით აღინიშნა იძულებით გადაადგილებული პირების სახლებში დაბრუნების განუყოფელი უფლება. ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეის წარმომადგენლებმა აღნიშნეს, რომ ეს საკითხი საპარლამენტო ასამბლეის დღის წესრიგის ერთ-ერთი მნიშვნელოვან თემად რჩება.

Petre Kankava together with the OSCE Parliamentary Assembly representatives visited IDPs
The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Petre Kankava together with the OSCE Parliamentary Assembly representatives visited IDPs.
Petre Kankava together with the Chief executive of the OSCE Parliamentary Assembly Andreas Becker and James Oshei, Senior Officer of the OSCE Policy Office visited IDPs, who live at the Tbilisi Sea’s new houses.
At their meeting with IDPs, they talked about their living and social conditions. The inalienable right of return of internally displaced persons to their homes was emphasized that. Representatives of the OSCE Parliamentary Assembly noted that this issue remains one of the important topics of the parliamentary assembly agenda.