შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი, გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის დედაქალაქში, ოფიციალური წრეების წარმომადგენლებთან საქმიან შეხვედრებს მართავს.
ქეთევან ციხელაშვილი კორბერის ფონდის ბერლინის ბიუროს ეწვია, სადაც იგი ფონდის საერთაშორისო ურთიერთობების ხელმძღვანელს, ნორა მიულერს შეხვდა.
მოგვიანებით კი, მისი მონაწილეობით, გერმანიის ფედერალური კანცლერის სამსახურში ორმხრივი შეხვედრა გაიმართა ცენტრალური, აღმოსავლეთ და სამხრეთ-აღმოსავლეთ ევროპის ქვეყნებთან, ცენტრალურ აზიასთან და სამხრეთ კავკასიასთან ორმხრივი თანამშრომლობის რეფერატის ხელმძღვანელ კნუტ აბრაჰამთან.
ორდღიანი ვიზიტის ფარგლებში გამართულ შეხვედრებზე სახელმწიფო მინისტრმა საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული მდგომარეობა და ის ჰუმანიტარული გამოწვევები მიმოიხილა, რომელთა წინაშეც უწევს ცხოვრება ადგილობრივ მოსახლეობას.
გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის დედაქალაქში ვიზიტის ფარგლებში ასევე დაგეგმილია სახელმწიფო მინისტრის შეხვედრა გერმანული მედიის წარმომადგენლებთან.

В Берлине продолжается рабочий визит Кетеван Цихелашвили
В столице Федеративной Республики Германии, Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия проводит деловые встречи c представителями официальных кругов.
Кетеван Цихелашвили посетила бюро фонда имени Кёрбера в Берлине, где встретилась с руководителем международных отношений фонда - Норой Мюллер.
Позже, в управлении Канцлера Германии состоялась двусторонняя встреча с руководителем отдела по двусторонним отношениям со странами Центральной, Восточной, Юго-Восточной Европы, Центральной Азии и Южного Кавказа администрации федерального Канцлера Германии Кнутом Абрахамом.
В рамках встреч, проведенных в ходе двухдневного визита Государственный министр обсудила существующую ситуацию на оккупированных территориях Грузии и рассмотрела те гуманитарные проблемы, с которыми сталкивается местное население.
В рамках визита, в столице Федеративной Республики Германии также запланирована встреча Государственного министра  с представителями немецких СМИ.