ქეთევან ციხელაშვილი Conciliation Resources-ს დირექტორს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი ბრიტანული ორგანიზაცია Conciliation Resources-ს დირექტორს ჯონათან კოენს შეხვდა.
შეხვედრაზე ისაუბრეს ბრიტანული ორგანიზაციის საქმიანობაზე, საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე, მიმდინარე პროექტებზე, არსებულ გამოწვევებზე, მათი გადაჭრის გზებზე და სამომავლოდ დაგეგმილ ნაბიჯებზე. ხაზი გაესვა ბრიტანული ორგანიზაციისა და შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატის მჭიდრო თანამშრომლობას, დიალოგისა და ნდობის აღდგენის პროექტების განხორციელების მნიშვნელობას.
საუბარი ასევე შეეხო ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული სიტუაციას, მათ შორის ადამიანის უფლებათა დარღვევების კუთხით შექმნილ ვითარებას. მხარეებმა განიხილეს საქართველოს შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკის ფარგლებში გადადგმული ნაბიჯები და სამომავლო პრიორიტეტები.

Ketevan Tsikhelashvili met with the Director of Conciliation Resources -
The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with the Director of Conciliation Resources Jonathan Cohen.
During the meeting they discussed the activities of the British organization on occupied territories of Georgia, ongoing projects, existing challenges, their ways of solution and future plans. The focus was on closer cooperation between the Office of the State Minister and on the importance of the implementation of dialogue and confidence building projects.
They also talked about the situation on the occupied territories of Georgia, including the situation in terms of human rights violations. The sides discussed the steps and future priorities within the framework of Georgia's reconciliation and engagement policy.