ქეთევან ციხელაშვილი Conciliation Resources-ს დირექტორს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი ბრიტანული ორგანიზაცია Conciliation Resources-ს დირექტორს ჯონათან კოენს შეხვდა.
შეხვედრაზე ისაუბრეს ბრიტანული ორგანიზაციის საქმიანობაზე, საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე, მიმდინარე პროექტებზე, არსებულ გამოწვევებზე, მათი გადაჭრის გზებზე და სამომავლოდ დაგეგმილ ნაბიჯებზე. ხაზი გაესვა ბრიტანული ორგანიზაციისა და შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატის მჭიდრო თანამშრომლობას, დიალოგისა და ნდობის აღდგენის პროექტების განხორციელების მნიშვნელობას.
საუბარი ასევე შეეხო ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული სიტუაციას, მათ შორის ადამიანის უფლებათა დარღვევების კუთხით შექმნილ ვითარებას. მხარეებმა განიხილეს საქართველოს შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკის ფარგლებში გადადგმული ნაბიჯები და სამომავლო პრიორიტეტები.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с директором британской организации Conciliation Resources Джонатаном Коэном.
На встрече обсудили деятельность британской организации, текущие проекты на оккупированных территориях Грузии, существующие вызовы, пути их решения и планы на будущее. Особое внимание было уделено тесному сотрудничеству между британской организацией и Аппаратом государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия, важности осуществления проектов по восстановлению диалога и доверия.
На встрече также была рассмотрена существующая ситуация на оккупированных территориях, включая ситуацию с нарушением прав человека. Стороны обсудили шаги и будущие приоритеты Правительства Грузии в рамках политики примирения и вовлечения.