ქეთევან ციხელაშვილი ევროკავშირის სპეციალურ წარმომადგენელს, ტოივო კლაარს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა, ქეთევან ციხელაშვილმა შეხვედრა გამართა კრიზისების საკითხებში ევროკავშირის სპეციალურ წარმომადგენელთან სამხრეთ კავკასიასა და საქართველოში, ტოივო კლაართან.
ესტონელი დიპლომატი, რომელიც 2013-2014 წლებში საქართველოში ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიას ხელმძღვანელობდა, მონაწილეობას მიიღებს ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიებში ევროკავშირის მხრიდან.
ქეთევან ციხელაშვილმა მიულოცა სტუმარს ახალ პოზიციაზე დანიშვნა და წარმატებები უსურვა მომავალ საქმიანობაში.
მხარეებმა   ისაუბრეს საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ მდგომარეობაზე და ადამიანის უფლებათა დარღვევების ფაქტებზე.  ხაზი გაესვა ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიების ფორმატის მნიშვნელობას ოკუპირებულ ტერიტორიებზე მცხოვრები მოსახლეობის უსაფრთხოების და ჰუმანიტარული პრობლემების გადაჭრის მიმართულებით. აღინიშნა ევროკავშირის, როგორც საერთაშორისო მოლაპარაკებების თანათავმჯდომარის    განსაკუთრებული როლი კონფლიქტების მშვიდობიანი მოგვარების საქმეში.
შეხვედრაზე ასევე  მიმოიხილეს საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო მიდგომა კონფლიქტების გადაჭრის სფეროში,  შერიგების და ჩართულობის  პოლიტიკის ძირითადი მიმართულებები.

Кетеван Цихелашвили встретилась со специальным представителем ЕС Тойво Клаарсом
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась со Специальным представителем ЕС по вопросам Южного Кавказа и кризиса в Грузии, Тойво Клаарсом.
Эстонский дипломат, возглавляющий в Грузии Миссию наблюдателей ЕС в 2013-2014 годах, примет участие в Женевских международных дискуссиях со стороны ЕС. Кетеван Цихелашвили поздравила гостя с назначением на новую должность и пожелала ему успехов в дальнейшей деятельности.
Стороны обсудили существующую ситуацию на оккупированных территориях Грузии и факты нарушения прав человека. Была подчеркнута важность формата Женевских международных дискуссий в направлении решения гуманитарных проблем и вопросов безопасности населения, проживающего на оккупированных территориях.
На встрече была подчёркнута особая роль ЕС в качестве сопредседателя международных переговоров в вопросе мирного разрешения конфликтов. На встрече также был рассмотрен подход Правительства Грузии в области разрешения конфликтов, основные направления политики примирения и вовлечения.