ქეთევან ციხელაშვილმა, უკრაინაში ვიზიტისას, ოფიციალურ პირებთან შეხვედრები გამართა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა, უკრაინაში ვიზიტისას, ოფიციალურ პირებთან სამუშაო შეხვედრები გამართა.
სახელმწიფო მინისტრი შეხვდა უკრაინის ვიცე-პრემიერს ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის საკითხებში ივანა კლიმპუშს,  უკრაინის პარლამენტის ვიცე -სპიკერს  ირინა ჰერაშჩენკოს, დროებით ოკუპირებული ტერიტორიებისა და იძულებით გადაადგილებულ პირთა მინისტრს ვადიმ ჩერნიშს და სოციალურ საკითხებში  უკრაინის ვიცე პრემიერ-მინისტრს პაველ როზენკოს.
შეხვედრების მთავარი თემა ორი ქვეყნის ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული მდგომარეობის გაცნობა და იმ პრობლემების მიმოხილვა იყო, რომელთაც ოკუპირებულ ტერიტორიებზე და გამყოფ ხაზებთან მცხოვრები მოსახლეობა ყოველდღიურად აწყდება.  ისაუბრეს მათ გამოწვევებზე როგორც ჰუმანიტარული, ისე უსაფრთხოებისა და გადაადგილების კუთხით.
საუბარი შეეხო რუსეთის აგრესიულ პოლიტიკას, იმ მძლავრ პროპაგანდას, რომელსაც ახორციელებს და რომლის შედეგადაც ორი ქვეყნის ტერიტორიის დიდი ნაწილი ოკუპირებულია. ქეთევან ციხელაშვილმა ყურადღება გაამახვილა იმაზე, რომ საქართველოსათვის კონფლიქტები გაყინული არ არის და რომ პროცესი დღითიდღე მწვავდება, რითიც სულ უფრო და უფრო მეტი ადამიანი ზარალდება.
შეხვედრებზე ასევე მიმოიხილეს საქართველოს შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკა. ისაუბრეს იმ გადადგმულ ნაბიჯებსა და დაგეგმილ ღონისძიებებზე, რომელსაც საქართველოს ხელისუფლება კონფლიქტით დაზარალებული მოსახლეობის დასახმარებლად ახორციელებს.
ხაზი გაესვა კონფლიქტის მოგვარების პროცესში საზოგადოების როლს, ხალხთა შორის კონტაქტებისა და დიალოგის არსებობის მნიშვნელობას.
მხარეებმა ერთმანეთს გამოცდილება გაუზიარეს, მიმოიხილეს მინსკისა და ჟენევის  საერთაშორისო მოლაპარაკებების მიმდინარეობის პროცესები და ისაუბრეს ერთობლივ მოქმედებაზე საერთაშორისო მხარდაჭერის მოსაპოვებლად.
აქვე, საქართველოსა და უკრაინის ტერიტორიული მთლიანობისადმი მხარდაჭერა კიდევ ერთხელ  გამოხატეს და კიდევ უფრო მჭიდრო თანამშრომლობისათვის მზადყოფნა გამოთქვეს.
სახელმწიფო მინისტრის სამუშაო ვიზიტი კიევში 21-23 ნოემბერს გაიმართა. ვიზიტის ფარგლებში, ქეთევან ციხელაშვილი გაეროს მიერ ორგანიზებულ ქალთა კონგრესზე მოხსენებით წარსდგა. კონგრესი,  რომელიც 22-23 ნოემბერს გაიმართა, პოლიტიკაში, ეკონომიკასა და საზოგადოებრივ ცხოვრებაში ქალების ჩართულობასა და გაძლიერებას ეხებოდა.

В ходе визита в Украину, Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили провела рабочие встречи с официальными лицами.
Государственный министр встретилась с Вице-премьером по вопросам европейской и евроатлантической интеграции Украины Иванной Климпуш, Вице-спикером Верховной Рады Украины Ириной Геращенко, Министром по вопросам временно оккупированных территорий и внутренне перемещенных лиц Украины Вадимом Черныш и Вице-премьер-министром по вопросам социальной политики Украины Павлом Розенко.
Основной темой встречи было ознакомление с существующей ситуацией на оккупированных территориях двух стран и рассмотрение тех проблем, с которыми встречается местное население ежедневно на оккупированных территориях и на разделительной линии.
На встрече отметили проблемы населения как в сфере безопасности, так и гуманитарные вопросы и свободного передвижения. Также говорили об агрессивной политике России, в результате которой большая часть территорий двух стран оккупирована. Кетеван Цихелашвили подчеркнула, что конфликты для Грузии не заморожены, и что процесс ежедневно ухудшается, в результате чего все больше людей страдают.
На встрече также обсудили политику примирения и вовлечения Грузии, отметили предпринятые шаги и запланированные мероприятия, которые Правительство Грузии проводит для оказания помощи населению, пострадавшему от конфликта.
Была подчёркнута роль общества в процессе разрешения конфликтов, важность контактов и развитие диалога между людьми.
Стороны обменялись опытом и обсудили процессы международных переговоров в Минске и Женеве и рассмотрели совместные действия по достижению международной поддержки.
На встрече стороны вновь выразили поддержку территориальной целостности Грузии и Украины и готовность к более тесному сотрудничеству.
21-23 ноября, текущего года Государственный министр с рабочим визитом посетила Киев. В рамках визита Кетеван Цихелашвили выступила на Конгрессе женщин, который был организован ООН. Конгресс, состоялся 22-23 ноября и касался участия и усиления женщин в политике, экономике и общественной жизни.