ქეთევან ციხელაშვილი ადენაუერის ფონდის დირექტორს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი  კონრად ადენაუერის ფონდის დირექტორს თომას შრაპელს  შეხვდა.
შეხვედრაზე საუბარი შეეხო საქართველოს შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკას და ამ პროცესში ადენაუერის ფონდის როლს. განსაკუთრებული აქცენტი გაკეთდა შერიგების, ხალხთა შორის კონტაქტის დამყარებისა და ნდობის აღდგენის პროექტების განხორციელებაზე. სახელმწიფო მინისტრმა ამგვარი პროექტების მნიშვნელობას ხაზი გაუსვა.
ფონდის ხელმძღვანელის მხრიდან ფონდის ჩართულობის კიდევ უფრო გააქტიურებისა და სამომავლო მჭიდრო თანამშრომლობის შესახებ გამოითქვა სურვილი, რის შემდეგაც მხარეებმა მხარეებმა სამომავლო გეგმები დასახეს.

Кетеван Цихелашвили встретилась с директором Фонда Аденауэра
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с директором Фонда Аденауэра Томасом Шрапелем.
На встрече основное внимание было уделено политике примирения и вовлечения Грузии, а также роли Фонда Аденауэра в этом процессе. Особый акцент был сделан в области примирения, установления контактов между людьми и осуществления проектов по восстановлению доверия. Государственный министр подчеркнула важность осуществления подобных проектов.
Руководитель Фонда выразил готовность к дальнейшему активному участию фонда и будущему сотрудничеству, после чего стороны определили планы на будущее.