ქეთევან ციხელაშვილმა ხელი მოაწერა დოკუმენტს „ქართული უნივერსიტეტის საზოგადოების“ შექმნის შესახებ
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში „ქართული უნივერსიტეტის საზოგადოების„ აღდგენის ღონისძიებას დაესწრო.
სახელმწიფო მინისტრმა ხელი მოაწერა დოკუმენტს, „ქართული უნივერსიტეტის საზოგადოების“ შექმნის შესახებ. საზოგადოება, რომელიც უნივერსიტეტის განვითარებაზე ზრუნვას ისახავს მიზნად, თსუ-ს კურსდამთავრებულებსა და მის მხარდამჭერებს აერთიანებს.
ღონისძიებაზე გაიმართა „ქართული უნივერსიტეტის საზოგადოების“ დაფუძნებისადმი მიძღვნილი გამოფენა, სადაც წარმოდგენილი იყო 1917 წელს დაარსებული ქართული უნივერსიტეტის საზოგადოების კრებისა და მმართველი ორგანოების ოქმები, საზოგადოების წევრთა სიები, შემოწირულობის დავთრები, დებულება, ამ საზოგადოების წევრთა ფოტოპორტრეტები და ახლადდაარსებული უნივერსიტეტის ბეჭედი.
უნივერსიტეტის საზოგადოების აღდგენის ღონისძიებას ასევე დაესწრნენ საქართველოს პრეზიდენტი გიორგი მარგველაშვილი, საქართველოს პრემიერ-მინისტრი გიორგი კვირიკაშვილი, თბილისის მერი კახა კალაძე, მთავრობის წევრები, უწმინდესი და უნეტარესის, სრულიად საქართველოს კათალიკოს-პატრიარქის ილია მეორეს მოსაყდრე მეუფე შიო მუჯირი, პროფესორ-მასწავლებლები და მოწვეული სტუმრები.

Кетеван Цихелашвили подписала документ о создании «Общества грузинского университета»
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили приняла участие в мероприятии в Тбилисском государственном университете имени Иване Джавахишвили по восстановлению «Общества грузинского университета».
Государственный министр подписала документ о создании «Общества грузинского университета». Целью общества, которое заботиться о развитии университета является объединение выпускников и сторонников ТГУ.
На мероприятии состоялась выставка посвященная основателям «Общества грузинского университета», были представлены протоколы собраний «Общества грузинского университета» основанного в 1917 г. и руководящих органов, списки членов общества, журнал пожертвования, устав, фотопортреты членов этой общины и печать вновь созданного университета.
На мероприятии по восстановлению «Общества грузинского университета» также присутствовали Президент Грузии – Георгий Маргвелашвили, Премьер-министр Георгий Квирикашили, мэр г.Тбилиси Каха Каладзе, члены Правительства, местоблюститель Святейшего и Блаженнейшего Католикоса-Патриарха всея Грузии Илия Второго - митрополит Шио Муджири, преподаватели и приглашенные гости.