შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ლაშა დარსალია გაეროს ბავშვთა ფონდის (UNISEF) წარმომადგენელს საქართველოში ლაილა ომარ გადის შეხვდა.
გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე ლაილა გადიმ სახელმწიფო მინისტრის მოადგილეს ოკუპირებული ტერიტორიებისა და ეთნიკური უმცირესობების კუთხით UNISEF-ში მიმდინარე პროექტები გააცნო. თავის მხრივ, ლაშა დარსალიამ სტუმარს სამინისტროს საქმიანობასა და გამყოფი ხაზის სიახლოვეს მცხოვრები მოსახლეობის მდგომარეობაზე მიაწოდა ინფორმაცია.
სახელმწიფო მინისტრის მოადგილემ, აპარატის სახელით, UNISEF-ს მხარდაჭერისათვის მადლობა გადაუხადა. მხარეებმა თანამშრომლობის მზაობა გამოთქვეს და სამომავლო გეგმები დასახეს.

Первый заместитель Государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Лаша Дарсалия встретился с представителем Детского фонда ООН (UNISEF) в Грузии - Лайлой Омар Гад.
На встрече Лайла Гад ознакомила Первого заместителя Государственного министра с проектами, которые осуществляет фонд UNISEF в направлении оккупированных территорий и этнических меньшинств. Со своей стороны, Лаша Дарсалия проинформировал представителя фонда о деятельности Аппарата и ознакомил с ситуацией населения, вблизи разделительной линии.
Первый заместитель Государственного министра поблагодарил от имени Государственного Аппарата UNISEF за поддержку. Стороны выразили готовность сотрудничать и договорились о планах на будущее.