შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი სვეტიცხოვლის ტაძარში საქართველოს პატრიარქის - ილია მეორის აღსაყდრების 40 წლის იუბილესთან დაკავშირებულ სადღესასწაულო წირვას დაესწრო.
წირვის დასრულების შემდეგ ტაძარში შეკრებილებს წმინდა სინოდის სახელით ჯერ ჭიათურისა და საჩხერის მიტროპილიტმა დანიელმა, შემდეგ ახალქალაქისა და კუმურდოს მიტროპოლიტმა ნიკოლოზმა მიმართეს და უწმინდესის 40-წლიან ღვაწლზე ისაუბრეს.
პროტოპრესვიტერმა გიორგი ზვიადაძემ კი პატრიარქისადმი მილოცვის წერილები წაიკითხა - დიდი ბრიტანეთის დედოფლის, რომის პაპისა და მსოფლიო პატრიარქის ბართლომეოსის მილოცვები.
სვეტიცხოვლის ტაძარში სადღესასწაულო ლიტურგიას მრევლთან ერთად ბერ-მონაზვნები, სასულიერო პირები, პრემიერ-მინისტრი, პრეზიდენტი და მთავრობის წევრები ესწრებოდნენ.

Кетеван Цихелашвили приняла участие в торжественной литургии по случаю юбилея -празднования 40-летия со дня интронизации Патриарха Грузии
25 December 2017
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили приняла участие в торжественной литургии по случаю юбилея - празднования 40-летия со дня интронизации Патриарха Всея Грузии Илии II в соборе Светицховели.
После литургии митрополит Чиатурский и Сачхерский Даниэл и митрополит Ахалкалакский и Кумурдский Николоз, обратились к собравшимся от имени Священного Синода и рассказали о 40-летней деятельности Его Святейшества.
А Протопресвитерий Георгий Звиададзе прочитал письма  с поздравлениями от королевы Великобритании, Папы Римского и Вселенского патриарха Варфоломея.
В соборе Светицховели на праздничной литургии присутствовали прихожане, монахи, священнослужители, Премьер-министр Грузии, Президент Грузии и члены Правительства.