ქეთევან ციხელაშვილი ხურვალეთის ხანდაზმულთა სახლს ესტუმრა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი გამყოფ ხაზთან მდებარე სოფელ  ხურვალეთის ხანდაზმულთა სახლს  წმ. იოაკიმეს და ანას სახელობის სამედიცინო ცენტრის ექიმებთან ერთად  ესტუმრა.  სახელმწიფო მინისტრი მოხუცების მდგომარეობით დაინტერესდა,  მათ დამდეგი დღესასწაულები  მიულოცა და საახალწლო საჩუქრები გადასცა. სხვადასხვა პროფილის ექიმებმა კი  ბენეფიციარებს უფასო კონსულტაციები ჩაუტარეს.
როგორც ქეთევან ციხელაშვილმა აღნიშნა, სახელმწიფო გამყოფი ხაზის სიახლოვეს მცხოვრები მოსახლეობის საჭიროებების უზრუნველსაყოფად ყველაფერს აკეთებს და ზრუნვას მომავალშიც გააგრძელებს.
“დღეს ხურვალეთის მოხუცთა სახლში იმისათვის ჩამოვედით, რომ ჩვენს მოხუცებს ახალი წელი მივულოცოთ.  მინდა პირველ რიგში მშვიდობა ვუსურვოთ, რაც ამ სოფლისათვის, ამ რეგიონისა და ზოგადად, ჩვენი ქვეყნისათვის ყველაზე მნიშვნელოვანია. ასევე მინდა მათ ჯანმრთელობა ვუსურვო და სწორედ ამიტომ, დღეს ჩემთან ერთად საქართველოს საპატრიარქოს წმ. იოაკიმეს და ანას სახელობის სამედიცინო ცენტრის ექიმები არიან, რომლებმაც ბენეფიციარები გასინჯეს  და კონსულტაცია გაუწიეს. ბუნებრივია, საჭიროების მიხედვით ხანდაზმულებს  მედიკამენტებით მომარაგებაშიც დავეხმარებით.
„ეს ჩვენი მხრიდან არის სიმბოლური აქცია, რათა კიდევ ერთხელ გამოვხატოთ მხარდაჭერა სახელმწიფოს მხრიდან, რაც ჰქონდათ და მომავალშიც ექნებათ იმ ადამიანებს, რომელთაც გვერდში დგომა ყველაზე მეტად სჭირდებათ. განსაკუთრებით აქ, ამ სოფელში, რომელიც მავთულხლართებითაა გაყოფილი. ეს მოხუცებიც სწორედ ამ სოფლიდან და მიმდებარე სოფლებიდან არიან,“ - განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა.
„სახლი საზღვრებს გარეშე“ გამყოფი ხაზის მიმდებარე სოფელ ხურვალეთში დაახლოებით წელიწადნახევრის წინ გაიხსნა. მისი ბენეფიციარები შიდა ქართლის სხვადასხვა სოფლიდან არიან.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили вместе с врачами Медицинского центра имени Святых Иоакима и Анны посетила Дом престарелых в селе Хурвалети вблизи разделительной линии. Государственный министр поинтересовалась состоянием пожилых людей, поздравила их с наступающими праздниками и передала им новогодние подарки. Врачи разного профиля провели бенефициарам бесплатные консультации.
По словам Кетевана Цихелашвили, Государство делает все, чтобы обеспечить нужды населения, проживающего вблизи разделительной линии и в будущем продолжит заботиться о населении.
"Сегодня мы приехали в Дом престарелых села Хурвалети, чтобы поздравить пожилых людей с Новым годом. В первую очередь желаю вам мира, что так важно для всего региона. Я также хочу пожелать пожилым людям здоровья, и именно поэтому сегодня со мной находятся врачи Медицинского центра имени Святых Иоакима и Анны Патриархии Грузии, которые проверят и проконсультируют бенефициаров Дома престарелых. В случае необходимости мы поможем пожилым людям, доставим лекарства.
"Это символичная акция с нашей стороны, в знак поддержки, которую всегда будет оказывать Государство, тем людям, которые больше всех нуждаются. Особенно актуально это, в этом селе, которое разделено заграждениями. Эти люди из этого села и соседних сел», - заявила Государственный министр.
"Дом без границ" был открыт в селе Хурвалети, вблизи разделительной линии около полутора года назад. Его бенефициарами являются пожилые люди из разных деревень региона Шида Картли.