შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურის განცხადება
5 იანვარი 2018
დრანდის ციხიდან გიორგი ლუკავას გათავისუფლების თემაზე ზოგიერთმა მედია-წყარომ გაავრცელა დაუზუსტებელი ინფორმაცია.
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატმა 25 დეკემბერს, ლუკავას გათავისუფლებასთან დაკავშირებით განცხადება გაავრცელა.
ვთხოვთ, ყველა მედია-წყაროს აღნიშნული თემის გაშუქების შემთხვევაში, თავი შეიკავონ დამატებითი ინტერპრეტაციებისგან და იხელმძღვანელონ სახელმწიფო სტრუქტურების მიერ გავრცელებული ოფიციალური განცხადებებით.

Statement of Public Relations Department of State Minister's office of Reconciliation and civic equality
5 January 2018
Some media sources have disseminated inaccurate information about the release of Giorgi Lukava from Drandi prison.
On December 25 the Office of the State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality has published a statement concerning the release of Lukava.
We ask all media sources to refrain from further interpretations while covering this topic and follow official statements of the State structures.