შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი სომეხთა სამოციქულო წმინდა მართლმადიდებელი ეკლესიის მრევლს მაცხოვრის შობისა და ნათლისღების ბრწყინვალე დღესასწაულებს ულოცავს.
"გილოცავთ ქრისტეშობისა და ნათლისღების ბრწყინვალე დღესასწაულებს. ვისურვებდი, რომ ყველა ოჯახში იყოს სიხარული, წარმატება და კეთილდღეობა. ეს დღესასწაულები ყოფილიყოს სულიერი სიმშვიდისა და ბედნიერების მომტანი. ხოლო ახალი, 2018 წელი ყოფილიყოს ნაყოფიერი თქვენი ოჯახებისა და ჩვენი სამშობლოსთვის, სადაც ეთნიკურ სომხებს თავიანთი კულტურით, ტრადიციებით, ისტორიით განსაკუთრებული ადგილი უკავიათ“, - აღნიშნა სახელმწიფო მინისტრმა.
სომეხთა სამოციქულო წმინდა მართლმადიდებელი ეკლესია მაცხოვრის შობისა და ნათლისღების ბრწყინვალე დღესასწაულებს 6 იანვარს აღნიშნავს.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили поздравила прихожан Армянской Апостольской Православной Святой Церкви с праздниками Рождества и Крещения.
"Поздравляю вас с великими праздниками Рождества и Крещения Христово. Желаю каждой семье радости, успехов и процветания, духовного спокойствия и счастья. Пусть новый 2018 год будет плодородным для ваших семей и нашей Родины, где культура, традиции и история представителей - этнических армян занимает особое место", - отметила Государственный министр.
6 января, Армянская Апостольская Православная Святая церковь отмечает Рождество и Крещение Христово.