შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა თურქეთის ახალ სრულუფლებიან ელჩს ფატმა ჯერენ იაზგანს უმასპინძლა.
გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე სახელმწიფო მინისტრმა სტუმარს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული სიტუაცია გააცნო და მასთან იმ გამოწვევებსა და პრობლემებზე ისაუბრა, რაც გამყოფი ხაზების მიმდებარედ მცხოვრებ მოსახლეობას ექმნება. დეტალურად აღუწერა ადამიანის უფლებების დარღვევის ფაქტები.
საუბარი ასევე შეეხო საქართველოს სამშვიდობო პოლიტიკას. ელჩი სახელმწიფო მინისტრის ხედვით დაინტერესდა და საქართველოს სახელმწიფო პოლიტიკისადმი მხარდაჭერა გამოხატა. მხარეები სამომავლო თანამშრომლობაზე შეთანხმდნენ.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с новоназначенным чрезвычайным и полномочным послом Турции в Грузии Фатмой Джерен Язган.
На ознакомительной встрече Государственный министр проинформировала посла о существующей ситуации на оккупированных территориях и отметила вызовы и проблемы населения, проживающего вдоль разделительных линий, а также подробно рассмотрела факты нарушения прав человека.
На встрече также обсудили мирную политику Правительства Грузии. Посол заинтересовалась видением Государственного министра и выразила поддержку государственной политике Грузии. Стороны договорились о будущем сотрудничестве.