შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა თურქეთის ახალ სრულუფლებიან ელჩს ფატმა ჯერენ იაზგანს უმასპინძლა.
გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე სახელმწიფო მინისტრმა სტუმარს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული სიტუაცია გააცნო და მასთან იმ გამოწვევებსა და პრობლემებზე ისაუბრა, რაც გამყოფი ხაზების მიმდებარედ მცხოვრებ მოსახლეობას ექმნება. დეტალურად აღუწერა ადამიანის უფლებების დარღვევის ფაქტები.
საუბარი ასევე შეეხო საქართველოს სამშვიდობო პოლიტიკას. ელჩი სახელმწიფო მინისტრის ხედვით დაინტერესდა და საქართველოს სახელმწიფო პოლიტიკისადმი მხარდაჭერა გამოხატა. მხარეები სამომავლო თანამშრომლობაზე შეთანხმდნენ.

The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili hosted the new Plenipotentiary Ambassador of Turkey to Georgia Fatma Ceren Yazgan.
During the introductory meeting the State Minister informed the guest about the situation in the occupied territories. She also talked about the challenges and problems of the population living along the dividing line and the facts of human rights violations.
The participants also discussed Georgia's peacekeeping policy. The Ambassador was interested in the State Minister's view and expressed support for Georgia's State policy. The sides agreed on future cooperation.