შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი კრიზისების საკითხებში ევროკავშირის სპეციალურ წარმომადგენელს სამხრეთ კავკასიასა და საქართველოში, ტოივო კლაარს შეხვდა.
სახელმწიფო მინისტრმა სტუმარს საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული მდგომარეობა გააცნო და დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა ადამიანის უფლებათა დარღვევების ფაქტებზე.
საუბარი კონფლიქტების გადაჭრის სფეროში საქართველოს სამშვიდობო და ჩართულობის პოლიტიკას შეეხო. მიმოხილულ იქნა სამომავლო გეგმებიც. აღინიშნა ევროკავშირის, როგორც საერთაშორისო მოლაპარაკებების თანათავმჯდომარის განსაკუთრებული როლი კონფლიქტების მშვიდობიანი მოგვარების საქმეში.

Ketevan Tsikhelashvili met with the EU Special Representative Toivo Klaar
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with the EU Special Representative for the South Caucasus and Georgia Toivo Klaar.
The State Minister provided guests with information about the situation on the occupied territories of Georgia and facts of human rights violations.
The discussion focused on Georgia's peacekeeping and engagement policy in the conflict resolution process. The participants also discussed the future plans. The EU's role as a co-chairman of international negotiations in a peaceful resolution of conflicts was noted.