შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი კრიზისების საკითხებში ევროკავშირის სპეციალურ წარმომადგენელს სამხრეთ კავკასიასა და საქართველოში, ტოივო კლაარს შეხვდა.
სახელმწიფო მინისტრმა სტუმარს საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული მდგომარეობა გააცნო და დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა ადამიანის უფლებათა დარღვევების ფაქტებზე.
საუბარი კონფლიქტების გადაჭრის სფეროში საქართველოს სამშვიდობო და ჩართულობის პოლიტიკას შეეხო. მიმოხილულ იქნა სამომავლო გეგმებიც. აღინიშნა ევროკავშირის, როგორც საერთაშორისო მოლაპარაკებების თანათავმჯდომარის განსაკუთრებული როლი კონფლიქტების მშვიდობიანი მოგვარების საქმეში.

Кетеван Цихелашвили встретилась со специальным представителем ЕС Тойво Клааром
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась со специальным представителем Евросоюза по Южному Кавказу и кризису в Грузии Тойво Клааром.
Государственный министр ознакомила Тойво Клаара с существующей ситуацией на оккупированных территориях Грузии и предоставила детальную информацию о нарушениях прав человека.
На встрече обсудили политику Грузии в области поддержания мира и вовлечения в сфере урегулирования конфликтов и планы на будущее. Также была отмечена особая роль ЕС как сопредседателя международных переговоров в мирном разрешении конфликтов.