ქეთევან ციხელაშვილი ორგანიზაცია „ნათივი“-ს ხელმძღვანელს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი ისრაელის პრემიერ მინისტრის აპარატის დაქვემდებარებაში მყოფი ორგანიზაცია „ნათივი“-ს ხელმძღვანელს ნეტა ბრისკინ პელედის შეხვდა.
შეხვედრაზე სახელმწიფო მინისტრმა სტუმარს ქვეყანაში არსებული ვითარება გააცნო. უფრო კონკრეტულად, ოკუპირებულ ტერიტორიებთან დაკავშირებით მიმდინარე პროცესები და ადგილზე ჰუმანიტარული ვითარება. ესაუბრა  გამყოფ ხაზებთან მცხოვრები მოსახლეობის გამოწვევებზე და იმ პრობლემებზე, რომელთან გამკლავებაც ადამიანებს ყოველდღიურ რეჟიმში უხდებათ. საუბარი ასევე შეეხო რეგიონში არსებულ მდგომარეობას.
ნეტა ბრისკინ პელედმა, თავის მხრივ, ისრაელში არსებულ პოლიტიკურ და უსაფრთხოების კუთხით არსებულ ვითარებაზე ისაუბრა.  აღინიშნა, რომ საქართველოსა და ისრაელს ბევრი რამ აქვთ საერთო.
შეხვედრაზე მომავალში თანამშრომლობის გაღრმავების სურვილიც გამოითქვა. აღინიშნა საქართველო-ისრაელს შორის აქტიური ურთიერთობის, მეგობრობისა და სხვადასხვა კუთხით თანამშრომლობის მნიშვნელობა.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с руководителем организации "Натив" при Аппарате Премьер-министра Израиля - Нетой Брискин-Пелег.
На встрече Государственный министр проинформировала Нету Брискин-Пелег с существующей ситуацией в стране. В частности, ознакомила с процессами на оккупированных территориях и гуманитарной ситуацией на местах; также обсудили вызовы населения, проживающего вдоль разделительных линий и проблемы, с которыми приходится сталкиваться ежедневно. На встрече также рассмотрели ситуацию в регионе.
В свою очередь, Нета Брискин-Пелег рассказала о политической ситуации и вызовах в области безопасности в Израиле. Было отмечено, что у Грузии и Израиля есть много общего.
На встрече было высказано желание углубить сотрудничество в будущем. Была отмечена важность дружбы, отношений в разных сферах и активного сотрудничества между Грузией и Израилем.