ლაშა დარსალია არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ლაშა დარსალია არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს შეხვდა. შეხვედრა ცხინვალში საქართველოს მოქალაქეების დაკავებისა და არჩილ ტატუნაშვილის სიცოცხლის ხელყოფის საკითხს შეეხებოდა.
სახელმწიფო მინისტრის მოადგილემ არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს  მის ხელთ არსებული ინფორმაცია მიაწოდა და მათი რეკომენდაციები მოისმინა.
„შეხვედრაზე ვიმსჯელეთ იმაზე, თუ რა შეიძლება გაკეთდეს დამატებით, რა მიმართულებით შეიძლება გადადგას ნაბიჯები  სახელმწიფომ და მთლიანად საზოგადოებამ. ამ მძიმე მდგომარეობაში საზოგადოების კონსოლიდირება და ერთიანი პოზიციის არსებობა ძალიან მნიშვნელოვანია. შეხვედრის მთავარი მიზანიც სწორედ ეს იყო. ის, რაც არასამთავრობო სექტორისაგან მოვისმინეთ ჩვენთვის ძალიან საინტერესოა“,  - აღნიშნა ლაშა დარსალიამ.

Первый заместитель Государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Лаша Дарсалия встретился с представителями неправительственных организаций. Встреча была посвящена задержанию граждан Грузии в Цхинвали и вопросу смерти Арчила Татунашвили.
Первый заместитель Государственного министра проинформировал представителей неправительственных организаций с существующей ситуацией и выслушал их рекомендации.
"На встрече мы обсудили, что можно сделать дополнительно, какие шаги Государство и общество в целом должны предпринять. В этой сложной ситуации очень важна консолидация общества и наличие единой позиции. Это и являлось основной целью встречи. Интересно было услышать позицию неправительственного сектора", - заявил Лаша Дарсалия.