შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის ქეთევან ციხელაშვილის მილოცვა
8 მარტი 2018
"თითოეულ ქალს საქართველოში, განურჩევლად ეთნიკური თუ რელიგიური კუთვნილებისა, მინდა მოგილოცოთ 8 მარტი და გისურვოთ ბედნიერი, სიხარულით სავსე, ლაღი ცხოვრება მშვიდ და გამთლიანებულ საქართველოში.
„ეს დღე განსაკუთრებით მინდა მივულოცო გამყოფ ხაზებთან მცხოვრებ ქალებს, რომლებიც არიან სიძლიერის, გამძლეობისა და სიმტკიცის მაგალითნი, რადგან ისინი ყოველდღიურად უამრავ გამოწვევას უმკლავდებიან, უამრავ სირთულეს ლახავენ და ამის მიუხედავად ახერხებენ იყვნენ ამ ქვეყნის ღირსეული მოქალაქეები, იყვნენ ნაყოფიერნი თავიანთ საქმეში, იბრძოლონ უკეთესი მომავლისათვის  და გაზარდონ ღირსეული შვილები.
„8 მარტს ასევე ვულოცავ გალსა და ახალგორში მცხოვრებ ქალებს, დედებს, პედაგოგებს, რომლებიც განსაკუთრებული წნეხის ქვეშ იმყოფებიან  და მათი უფლებები ყოველდღიურად ირღვევა. ეს ადამიანები ჩვენი დროის გმირები არიან. მინდა უდიდესი პატივისცემა გამოვხატო მათ მიმართ და ვუთხრა - ჩვენ თქვენ გვერდით ვართ.“

Поздравление Государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили
8 March 2018
«Всех женщин Грузии, независимо от этнической или религиозной принадлежности, хочу поздравить с праздником 8-ого марта и пожелать счастливой и радостной жизни в мирной и единой Грузии.
«С праздником я хочу особенно поздравить женщин, проживающих вдоль разделительных линий, которые являются примером стойкости и выносливости, т.к. ежедневно справляются с множеством вызовов, преодолевают множество сложностей и являются заслуженными гражданами этой страны, успешными в своей работе, борятся за лучшее будущее и воспитывают достойных детей.
«С 8 марта я также поздравляю женщин, матерей, учителей проживающих в Гали и Ахалгори, которые находятся под особым давлением и чьи права нарушаются ежедневно. Эти люди являются героями нашего времени. Я хочу выразить свое большое уважение и сказать - мы рядом с Вами».