ქეთევან ციხელაშვილი ჯასტინ მაკკენზი სმიტსა და ალან პარფიტს შეხვდა
შერგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი  დიდი ბრიტანეთის ელჩს საქართველოში ჯასტინ მაკკენზი ​სმიტსა და ბრიტანეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროს აღმოსავლეთ ქვეყნების მკვლევართა ჯგუფის ხელმძღვანელს ალან პარფიტს შეხვდა.
შეხვედრაზე საუბარი შეეხო ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ სიტუაციას, ადამიანის უფლებათა დარღვევის ფაქტებს, იმ გამოწვევებსა და სირთულეებს, რაც აფხაზეთსა და ცხინვალის რეგიონში, ასევე გამყოფი ხაზების გასწვრივ მცხოვრებ მოსახლეობას ყოველდღიურად ექმნებათ.
ქეთევან ციხელაშვილმა ასევე ისაუბრა ცხინვალში გარდაცვლილ არჩილ ტატუნაშვილის თემაზე. სახელმწიფო მინისტრმა დიდი ბრიტანეთის წარმომადგენლებს მადლობა გადაუხადა გამოხატული პოზიციისა და მხარდაჭერისთვის და სტუმრებს ის ნაბიჯები გააცნო, რასაც საქართველოს ხელისუფლება 22 თებერვლიდან დღემდე დგამს ცხედრის ოჯახისათვის დაბრუნების უზრუნველსაყოფად.
შეხვედრაზე მიმოიხილეს საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო მიდგომები, შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკის ფარგლებში განხორციელებული და მიმდინარე ღონისძიებები, ასევე სამომავლოდ დაგეგმილი ნაბიჯები. სტუმრებმა გამოხატეს აღნიშნული პოლიტიკის მხარდაჭერა და ხაზი გაუსვეს ორმხრივი თანამშრომლობის მნიშვნელობას.

Ketevan Tsikhelashvili met with Justin McKenzie Smith and Alan Parfait
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with Britain's Ambassador to Georgia Justin McKenzie Smith and Head of the Group of Oriental Studies of the UK Ministry of Foreign Affairs Alan Parfit.
The meeting focused on the situation in the occupied territories, the violations of human rights, the challenges and difficulties that exist in Abkhazia and the Tskhinvali region as well as the population living across the dividing lines.
Ketevan Tsikhelashvili also talked about Archil Tatunashvili's death in Tskhinvali. The State Minister thanked the representatives of Great Britain for expressing their position and support and informed the guests about the steps taken by the Government of Georgia since February 22 to provide the return of the body to the family.
During the meeting, the Georgian government's peacekeeping approaches, measures taken and implemented in the framework of reconciliation and engagement policy, as well as planned future steps were discussed. The guests expressed their support and emphasized the importance of bilateral cooperation.