ქეთევან ციხელაშვილი ჯასტინ მაკკენზი სმიტსა და ალან პარფიტს შეხვდა
შერგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი  დიდი ბრიტანეთის ელჩს საქართველოში ჯასტინ მაკკენზი ​სმიტსა და ბრიტანეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროს აღმოსავლეთ ქვეყნების მკვლევართა ჯგუფის ხელმძღვანელს ალან პარფიტს შეხვდა.
შეხვედრაზე საუბარი შეეხო ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ სიტუაციას, ადამიანის უფლებათა დარღვევის ფაქტებს, იმ გამოწვევებსა და სირთულეებს, რაც აფხაზეთსა და ცხინვალის რეგიონში, ასევე გამყოფი ხაზების გასწვრივ მცხოვრებ მოსახლეობას ყოველდღიურად ექმნებათ.
ქეთევან ციხელაშვილმა ასევე ისაუბრა ცხინვალში გარდაცვლილ არჩილ ტატუნაშვილის თემაზე. სახელმწიფო მინისტრმა დიდი ბრიტანეთის წარმომადგენლებს მადლობა გადაუხადა გამოხატული პოზიციისა და მხარდაჭერისთვის და სტუმრებს ის ნაბიჯები გააცნო, რასაც საქართველოს ხელისუფლება 22 თებერვლიდან დღემდე დგამს ცხედრის ოჯახისათვის დაბრუნების უზრუნველსაყოფად.
შეხვედრაზე მიმოიხილეს საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო მიდგომები, შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკის ფარგლებში განხორციელებული და მიმდინარე ღონისძიებები, ასევე სამომავლოდ დაგეგმილი ნაბიჯები. სტუმრებმა გამოხატეს აღნიშნული პოლიტიკის მხარდაჭერა და ხაზი გაუსვეს ორმხრივი თანამშრომლობის მნიშვნელობას.

Кетеван Цихелашвили встретилась с Джастином Маккензи Смитом и Аланом Парфитом
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с послом Великобритании в Грузии Джастином Маккензи Смитом и руководителем Восточной исследовательской группы Министерства иностранных дел Великобритании Аланом Парфитом.
На встрече основное внимание было уделено существующей ситуации на оккупированных территориях, фактам нарушения прав человека, вызовам и трудностям с которыми ежедневно сталкивается население, проживающее в Абхазии и Цхинвальском регионе, а также вдоль разделительных линий.
Кетеван Цихелашвили обсудила кончину Арчила Татунашвили в Цхинвали. Государственный министр поблагодарила представителей Великобритании за выраженную позицию и поддержку и ознакомила с шагами предпринятыми Правительством Грузии с 22 февраля по сегодняшний день для передачи тела Арчила Татунашвили семье.
На встрече были рассмотрены  мирные подходы Правительства Грузии, осуществленные и текущие мероприятия в рамках политики примирения и вовлечения, а также планы на будущее. Представители Великобритании выразили поддержку данной политике и подчеркнули важность двустороннего сотрудничества.