ქეთევან ციხელაშვილი: “ძალიან სამწუხაროა, რომ ვერაფერი შეცვლის იმ მძიმე შედეგს, რაც ამ ტრაგედიის შედეგად დადგა“
22 მარტი 2018
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა აპარატის თანამშრომლებთან ერთად, წილკანში, არჩილ ტატუნაშვილის ოჯახს მიუსამძიმრა.
„მინდა ჩემი და ჩემი აპარატის სახელით კიდევ ერთხელ გამოვხატო სამძიმარი ოჯახის მიმართ, რომელიც მძიმე განსაცდელშია. ძალიან სამწუხაროა, რომ ვერაფერი შეცვლის იმ მძიმე შედეგს, რაც ამ ტრაგედიის შედეგად დადგა. არჩილ ტატუნაშვილის სიცოცხლის ხელყოფას ვგულისხმობ.
„ცხედრის ექსპერტიზა ძალიან ინტენსიურ რეჟიმში ჩატარდა და ბუნებრივია უშუალოდ ექსპერტიზა გრძელდება იმისათვის, რომ კვალიფიციური შედეგები დაიდოს. პირველადი დაკვირვების შედეგები ცნობილია - ექსპერტების განცხადებით ცხედარზე ნამდვილად არის დაზიანებები. დასადგენია ამ დაზიანებების წარმოშობა, ხარისხი და რაც მთავარია, მისი გარდაცვალების გარემოებებთან კავშირი.
„ჩვენ არაერთხელ განვაცხადეთ, რომ ძალიან მნიშვნელოვანი ამოცანა გახლავთ სწორედ ის, რომ ჩატარდეს სათანადო გამოძიება, რათა გარემოებებს ნათელი მოეფინოს, გამოვლინდნენ შესაძლო პასუხისმგებელი პირები და დადგეს მათი პასუხისმგებლობის საკითხი,“ - განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.

State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili together with the staff members expressed her condolences to Archil Tatunashvili's family in Tsilkani.
"On behalf of our Office I would like once again express out condolences to the family, which is now going through difficult times. It is very sad that nothing can change the grave consequences of this tragedy. I mean the death of Archil Tatunashvili.
The examination of the body was carried out very intensively and the expertise continues to provide qualified results. The results of primary observations are known - experts say that the body is really damaged. It is necessary to establish the origin and quality of these damages, their connection with the circumstances of his death.
As we already announced, it is a very important to conduct a proper investigation, identify all the circumstances and responsible persons. It is very important to bring the perpetrators to justice", - said Ketevan Tsikhelashvili.