გალში ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის შეხვედრა გაიმართა
გალში ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის (IPRM) მორიგი, რიგით 54-ე შეხვედრა გაიმართა. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო 2016 წლის 19 მაისს,ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხურჩაში, საქართველოს მოქალაქის გიგა ოთხოზორიას მკვლელობის საკითხს. ქართულმა მხარემ მოითხოვა  დამნაშავის - რაშიდ კანჯი ოღლის დაკავება და პასუხისგებაში მიცემა.
საუბარი შეეხო ე.წ. საზღვრის კვეთის ბრალდებით უკანონოდ დაკავებული საქართველოს მოქალაქეების საკითხს. ქართულმა მხარემ მკაფიოდ დააფიქსირა, რომ აუცილებელია აღნიშნული პირების უმოკლეს ვადებში გათავისუფლება.
განხილულ თემებს შორის იყო   ბოლო  შეხვედრიდან დღემდე დაფიქსირებული ინციდენტები. წამოიჭრა საკითხი  სამხედრო და საპოლიციო წვრთნებისა და სხვა სამხედრო ქმედებების შესახებ ინფორმაციის წინასწარ მოწოდების თაობაზე.
ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის მორიგი შეხვედრა 2018 წლის 25 აპრილს გაიმართება.

The 54th meeting of the Incident Prevention and Response Mechanism (IPRM) was held in Gali on 17 January 2018. Special attention was paid to the murder of Giga Otkhozoria in the village of Khurcha, in Zugdidi municipality on May 19, 2016. The Georgian side demanded to detain the guilty - Rashid Kandhi Oghli - and bring him to justice
Participants also discussed the issue of Georgian citizens illegally detained on so-called illegal border crossing. The Georgian side has clearly stated that it is necessary to release those persons in the shortest terms.
Among the topics discussed were the incidents that have occurred since the last meeting, police and military exercises.