შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი ნატოს სამეკავშირეო ოფისის ხელმძღვანელს როზარია პულისის შეხვდა.
სახელმწიფო მინისტრმა სტუმარს არჩილ ტატუნაშვილის საქმის შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია და ის ძალისხმევა გააცნო, რაც საქართველოს ხელისუფლებამ მისი ცხედრის გადმოცემის უზრუნველსაყოფად გასწია.
განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო პოლიტიკას, შერიგებისა და ჩართულობის მიმართულებით განხორციელებულ და მიმდინარე ღონისძიებებს, ასევე სამომავლოდ დაგეგმილ ნაბიჯებს.
შეხვედრაზე საუბარი აგრეთვე შეეხო ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიებს, ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ მდგომარეობას, ადამიანის უფლებათა დარღვევის ფაქტებს, იმ გამოწვევებსა და სირთულეებს, რაც აფხაზეთსა და ცხინვალის რეგიონში, ასევე გამყოფი ხაზების გასწვრივ მცხოვრებ მოსახლეობას ყოველდღიურად ექმნება.
ხაზი გაესვა თანამშრომლობის  გაგრძელებისა და გაღრმავების მნიშვნელობას. სტუმრებმა კიდევ ერთხელ დაადასტურეს საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისა და სუვერენიტეტის მტკიცე მხარდაჭერა.

The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with the
Head of the NATO Liaison Office, Rosaria Puglisi.
The State Minister informed the guest about Archil Tutunashvili's case and the efforts of Georgian authorities to transfer his body.
Particular attention was paid to the Georgian government's peacekeeping policy, ongoing projects towards reconciliation and engagement, as well as future plans.
During the meeting the participants also talked about the Geneva International Discussions, the situation on the occupied territories, human rights violations, the challenges and difficulties that people faces in Abkhazia and the Tskhinvali region as well along the dividing lines.
The importance of continuing and enhancing cooperation was emphasized. The guests reiterated support for Georgia's territorial integrity and sovereignty.