შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი ნატოს სამეკავშირეო ოფისის ხელმძღვანელს როზარია პულისის შეხვდა.
სახელმწიფო მინისტრმა სტუმარს არჩილ ტატუნაშვილის საქმის შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია და ის ძალისხმევა გააცნო, რაც საქართველოს ხელისუფლებამ მისი ცხედრის გადმოცემის უზრუნველსაყოფად გასწია.
განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო პოლიტიკას, შერიგებისა და ჩართულობის მიმართულებით განხორციელებულ და მიმდინარე ღონისძიებებს, ასევე სამომავლოდ დაგეგმილ ნაბიჯებს.
შეხვედრაზე საუბარი აგრეთვე შეეხო ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიებს, ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ მდგომარეობას, ადამიანის უფლებათა დარღვევის ფაქტებს, იმ გამოწვევებსა და სირთულეებს, რაც აფხაზეთსა და ცხინვალის რეგიონში, ასევე გამყოფი ხაზების გასწვრივ მცხოვრებ მოსახლეობას ყოველდღიურად ექმნება.
ხაზი გაესვა თანამშრომლობის  გაგრძელებისა და გაღრმავების მნიშვნელობას. სტუმრებმა კიდევ ერთხელ დაადასტურეს საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისა და სუვერენიტეტის მტკიცე მხარდაჭერა.

Кетеван Цихелашвили встретилась с руководителем офиса по связи НАТО
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с руководителем офиса по связи НАТО на Южном Кавказе Розарией Пуглиси.
Государственный министр проинформировала руководителя офиса о деле Арчила Тутунашвили и ознакомила об усилиях грузинских властей по передаче его тела.
На встрече особое внимание было уделено мирной политике Правительства Грузии, осуществлённым и текущим мероприятиям в рамках политики примирения и вовлечения, а также планам на будущее.
Также были рассмотрены следующие вопросы - Женевские международные дискуссии, существующая ситуация на оккупированных территориях, нарушения прав человека, проблемы и вызовы, с которыми ежедневно сталкивается население, проживающее  в Абхазии и Цхинвальском регионе, а также вдоль разделительных линий.
Была подчеркнута важность продолжения и расширения сотрудничества. Руководитель офиса по связи НАТО заявила о поддержке территориальной целостности и суверенитета Грузии.