ქეთევან ციხელაშვილი: „მოქალაქეებს, რომლებიც დღეს მაცხოვრის აღდგომას აღნიშნავთ, გილოცავთ ამ ბრწყინვალე დღესასწაულს“
31 მარტი 2018
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი იმ მოქალაქეებს, რომლებიც დღეს მაცხოვრის აღდგომას აღნიშნავენ, დღესასწაულს ულოცავს.
„გილოცავთ აღდგომის ბრწყინვალე დღესასწაულს ძვირფასო მეგობრებო. გისურვებთ მშვიდობას,  ჯანმრთლეობასა და თქვენი ოჯახების კეთილდღეობას. ეს დღე თქვენთვის და ჩვენი ქვეყნისათვის სიკეთის მომტანი ყოფილიყოს.
„დღეს ორმაგად სასიხარულო დღეა, ვინაიდან აღდგომას, სხვა აღმსარებლობის მიმდევრებთან ერთად,  ზეიმობენ ჩვენი კათოლიკე თანამოქალაქეები და სომეხთა წმინდა სამოციქულო მართლმადიდებელი ეკლესიის მრევლი. ვუერთდები თქვენს ზეიმს. ჩვენ ძალიან დიდი ისტორია გვაკავშირებს კათოლიკურ სამყაროსთან. ასწლეულებს ითვლის ქართველთა და სომეხთა მეგობრობაც. მართლმადიდებე
ლი ეკლესიის ურთიერთობა  როგორც კათოლიკურ, ისე სომხურ სამოციქულო ეკლესიასთან, საქართველოს  ისტორიის განუყოფელი ნაწილია. ჩვენი სიძლიერე, საუკუნეების განმავლობაში, სხვადასხვა რწმენისა და რელიგიის ადამიანთა მშვიდობიანი თანაცხოვრება იყო და ღრმად ვარ დარწმუნებული, რომ ეს ურთიერთობა მომავალში კიდევ უფრო გაღრმავდება და განმტკიცდება  “, - განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა.

Ketevan Tsikhelashvili: Congratulate the citizens, who celebrate the Resurrection of Christ today, on this brilliant holiday
31 March 2018
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili congratulates the citizens who celebrate the Resurrection of Christ today.
"Congratulations on the Easter holiday, dear friends! Wish you peace, health and the well-being of your families.
“Today is the day of double joy - Easter is celebrated together with other believers, our Catholic citizens and the parish of the Holy Apostolic Orthodox Church of Armenians. I join your celebration. We are connected with the Catholic world by a very long history. The centuries lasts the friendship between Georgians and Armenians.
The relationship of Orthodox Church with Catholic and Armenian Apostolic Church is an integral part of Georgian history. Our strength, for centuries, was a peaceful coexistence of people of different faiths and religions and I am deeply convinced that in future this relationship will be further deepened and strengthened", - the State Minister said.