ქეთევან ციხელაშვილი დიდი ბრიტანეთის ელჩს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა დიდი ბრიტანეთის ელჩთან, ჯასტინ მაკკენზი სმიტთან შეხვედრა გამართა და სამშვიდობო ინიციატივა „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ გააცნო.
სახელმწიფო მინისტრმა ელჩთან ინიციატივის ძირითად მიმართულებებსა და მიზანზე ისაუბრა.  ხაზი გაუსვა იმ შეღავათებსა და სარგებელს, რომელთაც იგი მოიაზრებს. მიმოიხილეს თუ რა კონკრეტულ სიკეთეებს მოუტანს ინიციატივის განხორციელება ოკუპირებულ ტერიტორიაზე მცხოვრებ ადამიანებს.
სტუმრებმა სახელმწიფო მინისტრს მხარდაჭერა გამოუცხადეს. შეხვედრაზე განიხილეს თანამშრომლობის პერსპექტივები და  დაიგეგმა სამომავლო ნაბიჯები.
შეგახსენებთ, რომ საქართველოს მთავრობამ გასულ კვირას წარმოადგინა  ინიციატივა, რომლის მიზანი გამყოფი ხაზების გასწვრივ ვაჭრობის წახალისება, აფხაზეთსა და ცხინვალის რეგიონში/სამხრეთ ოსეთში მცხოვრებთათვის ჰუმანიტარული და სოციალურ-ეკონომიკური მდგომარეობის გაუმჯობესებაა.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с послом Великобритании в Грузии, Джастином Маккензи Смитом и ознакомила посла с новой мирной инициативой «Шаг к лучшему будущему».
Государственный министр обсудила основные направления и цели мирной инициативы, а также подчеркнула те льготы и блага, которые включает инициатива. На встрече рассмотрели какие конкретные блага принесёт населению проживающему на оккупированных территориях реализация новой инициативы.
Посол Великобритании в Грузии выразил свою поддержку Государственному министру. На встрече также обсудили перспективы сотрудничества и планы на будущее.
Напомним, что на прошлой неделе Правительство Грузии представило новую инициативу, целью которой является поощрение торговли через разделительные линии, улучшение гуманитарного и социально-экономического положения населения, проживающего в Абхазии и Цхинвальском регионе/Южной Осетии.