ქეთევან ციხელაშვილი დიდი ბრიტანეთის ელჩს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა დიდი ბრიტანეთის ელჩთან, ჯასტინ მაკკენზი სმიტთან შეხვედრა გამართა და სამშვიდობო ინიციატივა „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ გააცნო.
სახელმწიფო მინისტრმა ელჩთან ინიციატივის ძირითად მიმართულებებსა და მიზანზე ისაუბრა.  ხაზი გაუსვა იმ შეღავათებსა და სარგებელს, რომელთაც იგი მოიაზრებს. მიმოიხილეს თუ რა კონკრეტულ სიკეთეებს მოუტანს ინიციატივის განხორციელება ოკუპირებულ ტერიტორიაზე მცხოვრებ ადამიანებს.
სტუმრებმა სახელმწიფო მინისტრს მხარდაჭერა გამოუცხადეს. შეხვედრაზე განიხილეს თანამშრომლობის პერსპექტივები და  დაიგეგმა სამომავლო ნაბიჯები.
შეგახსენებთ, რომ საქართველოს მთავრობამ გასულ კვირას წარმოადგინა  ინიციატივა, რომლის მიზანი გამყოფი ხაზების გასწვრივ ვაჭრობის წახალისება, აფხაზეთსა და ცხინვალის რეგიონში/სამხრეთ ოსეთში მცხოვრებთათვის ჰუმანიტარული და სოციალურ-ეკონომიკური მდგომარეობის გაუმჯობესებაა.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with British Ambassador to Georgia, Justin McKenzie Smith and introduced him with the new peace initiative "A Step to a Better Future".
The State Minister spoke about the main directions and aims of the initiative. She emphasized those benefits that it’s considering. They also reviewed the specific benefits of the initiative to the people living on the occupied territories.
The guests expressed their support to the State Minister. The participants discussed prospects of the cooperation and planned future steps.
Last week the Government of Georgia presented an initiative which aims an encouraging of trade across the dividing lines, improving humanitarian and social-economic conditions for residents of Abkhazia and Tskhinvali region / South Ossetia.