ქეთევან ციხელაშვილი შვეიცარიის ელჩს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი  შვეიცარიის ელჩს საქართველოში, ლუკას ბეგლინგერს შეხვდა.
შეხვედრაზე იმსჯელეს ახალ სამშვიდობო ინიციატივაზე “ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ". განიხილეს ყველა ის მიმართულება და ასპექტი, რომელთაც იგი მოიაზრებს.
სახელმწიფო მინისტრმა ელჩთან იმ შეღავათებსა და სარგებელზე ისაუბრა, რომელთაც ინიციატივა გულისხმობს. მიმოიხილეს თუ რა კონკრეტულ სიკეთეებს მოუტანს მისი განხორციელება ოკუპირებულ ტერიტორიებზე მცხოვრებ ადამიანებს.
საუბარი საქართველოს სამშვიდობო და ჩართულობის პოლიტიკასაც შეეხო. მხარეებმა სამომავლო თანამშრომლობის  გეგმებიც დასახეს.

Кетеван Цихелашвили встретилась с послом Швейцарии
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с послом Швейцарии в Грузии Лукасом Беглингером.
На встрече обсудили новую мирную инициативау «Шаг к лучшему будущему». Рассматрели все направления и аспекты, которые включает инициатива.
Государственный министр отметила те льготы и блага, которые предусматривает инициатива. На встрече также рассмотрели какие конкретные блага принесёт населению, проживающему на оккупированных территориях, реализация новой инициативы. А также обсудили политику мира и вовлечённости Правительства Грузии.