ქეთევან ციხელაშვილი შვეიცარიის ელჩს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი  შვეიცარიის ელჩს საქართველოში, ლუკას ბეგლინგერს შეხვდა.
შეხვედრაზე იმსჯელეს ახალ სამშვიდობო ინიციატივაზე “ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ". განიხილეს ყველა ის მიმართულება და ასპექტი, რომელთაც იგი მოიაზრებს.
სახელმწიფო მინისტრმა ელჩთან იმ შეღავათებსა და სარგებელზე ისაუბრა, რომელთაც ინიციატივა გულისხმობს. მიმოიხილეს თუ რა კონკრეტულ სიკეთეებს მოუტანს მისი განხორციელება ოკუპირებულ ტერიტორიებზე მცხოვრებ ადამიანებს.
საუბარი საქართველოს სამშვიდობო და ჩართულობის პოლიტიკასაც შეეხო. მხარეებმა სამომავლო თანამშრომლობის  გეგმებიც დასახეს.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with
The new peace initiative "A Step for a Better Future" was discussed during the meeting. The State Minister provided the guests with detailed information about each of the directions that the initiative implies.
The State Minister spoke about the benefits that the initiative implies. They reviewed what kind of benefits it will bring to the people living on the occupied territories.
Discussions also focused on the Georgian government's peace policy and the ongoing and current events in reconciliation and engagement. Participants also talked about the further cooperation.