ქეთევან ციხელაშვილმა ბრიუსელში, საქმიანი ვიზიტის ფარგლებში, ორმხრივი შეხვედრები გამართა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი ბრიუსელში ევროკომისიის წარმომადგენლებს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს ევროკავშირი-საქართველოს თანამშრომლობის გზები და პერსპექტივები საქართველოს მთავრობის ახალი სამშვიდობო ინიციატივების „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ განხორციელების პროცესში.
საუბარი ასევე შეეხო ერთობლივი პროექტების მნიშვნელობას, რომელიც  საზოგადოებრივი დიალოგის და ნდობის მშენებლობის მხარდაჭერისაკენაა მიმართული.
ევროკომისიის წარმომადგენლებმა  ღია და მკაფიო  მხარდაჭერა გამოხატეს საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო პოლიტიკის მიმართ. მათ  შერიგების და ნდობის აღდგენის პროექტების მიმართულებით შემდგომი თანამშრომლობის მზადყოფნა გამოთქვეს.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with European Commission representatives in Brussels.
During the meeting the sides discussed the ways and perspectives of EU-Georgia cooperation in the process of implementing the new peace initiatives of the Government of Georgia "A Step for a Better future".
The discussion also focused on the importance of joint projects aimed on supporting public dialogue and confidence building.
The European Commission representatives expressed open and clear support to the Georgian government's peace policy. They expressed readiness for further cooperation in the direction of reconciliation and confidence building projects.