ქეთევან ციხელაშვილმა ბრიუსელში, საქმიანი ვიზიტის ფარგლებში, ორმხრივი შეხვედრები გამართა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი ბრიუსელში ევროკომისიის წარმომადგენლებს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს ევროკავშირი-საქართველოს თანამშრომლობის გზები და პერსპექტივები საქართველოს მთავრობის ახალი სამშვიდობო ინიციატივების „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ განხორციელების პროცესში.
საუბარი ასევე შეეხო ერთობლივი პროექტების მნიშვნელობას, რომელიც  საზოგადოებრივი დიალოგის და ნდობის მშენებლობის მხარდაჭერისაკენაა მიმართული.
ევროკომისიის წარმომადგენლებმა  ღია და მკაფიო  მხარდაჭერა გამოხატეს საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო პოლიტიკის მიმართ. მათ  შერიგების და ნდობის აღდგენის პროექტების მიმართულებით შემდგომი თანამშრომლობის მზადყოფნა გამოთქვეს.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с представителями Европейской комиссии в Брюсселе.
На встрече стороны обсудили пути и перспективы сотрудничества между ЕС и Грузией в процессе реализации новых мирных инициатив Правительства Грузии «Шаг к лучшему будущему».
Также была рассмотрена важность совместных проектов, направленных на поддержку общественного диалога и укрепления доверия.
Представители Европейской комиссии выразили открытую и ясную поддержку мирной политике Правительства Грузии. Они выразили готовность к дальнейшему сотрудничеству в рамках проектов по примирению и укреплению доверия.