შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ლაშა დარსალია გამყოფ ხაზთან მდებარე სოფელ მეჯვრისხევის მოსახლეობას შეხვდა და საქართველოს სამშვიდობო პოლიტიკა გააცნო.
ნატოს დღეების ფარგლებში გამართულ შეხვედრას, ადგილობრივი მოსახლეობის გარდა, მიმდებარე სოფლებიდან ჩამოსული ადამიანებიც ესწრებოდნენ.  შეხვედრაზე, რომელსაც საგარეო საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული კომუნიკაციის დეპარტამენტის დირექტორი თორნიკე ნოზაძეც ესწრებოდა,  განიხილეს საქართველოს ევროატლანტიკური ინტეგრაციის პროცესის მიმდინარეობა და ანტიდასავლურ პროპაგანდასთან ბრძოლის მეთოდები.
„შეხვედრის მიზანია მოსახლეობას გავაცნოთ საქართველოს ევროპული და ევროატლანტიკური მისწრაფება - ჩვენი საგარეო პოლიტიკის ეს მთავარი მიმართულება. გარდა ამისა, ამ შეხვედრების ამოცანაა სხვადასხვა უწყებების მიერ, მათი კომპეტენციის ფარგლებში, დეტალურად იყოს წარმოდგენილი თუ რა ხდება ამ კუთხით.
„უშუალოდ ამ შეხვედრაზე მოსახლეობას საქართველოს სამშვიდობო პოლიტიკა გავაცანით, მისი ძირითადი პრინციპები და საქართველოს მთავრობის ახალი ინიციატივა „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“. ვისაუბრე იმაზე, თუ რას გულისხმობს იგი, რა არის ძირითადი მიმართულება და როგორ იგეგმება მისი განხორციელება. ეს ყველაფერი ევროპული და ევროატლანტიკური ინტეგრაციის ჭრილში იყო წარმოდგენილი. მოსახლეობას კითხვებიც ჰქონდა, რომელთაც ამომწურავი პასუხები გავეცით“ , - განაცხადა ლაშა დარსალიამ.
ნატოს დღეები საქართველოში მეთერთმეტედ აღინიშნება. იგი 16 აპრილს დაიწყო და 1 მაისს დასრულდება. ღონისძიებების მიზანია ალიანსისა და ნატო-საქართველოს თანამშრომლობის შესახებ საქართველოს მოქალაქეების ინფორმირება.  აღნიშნული დღეების ფარგლებში, ჩრდილო-ატლანტიკურ ალიანსში საქართველოს გაწევრების საკითხზე საზოგადოებასთან ინტენსიური შეხვედრა-დისკუსიები იმართება როგორც თბილისში, ისე საქართველოს 8 რეგიონში (კახეთი, შიდა-ქართლი, სამცხე-ჯავახეთი, აჭარა, სამეგრელო, იმერეთი, მცხეთა-მთიანეთი, ქვემო-ქართლი).
მიმდინარე წელს, ნატოს დღეები სსიპ-ის „საინფორმაციო ცენტრი ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ“ და საგარეო საქმეთა სამინისტროს ორგანიზებით, საქართველოში ნატოს სამეკავშირეო ოფისისა და საქართველოში ბულგარეთის საელჩოს (ნატოს საკონტაქტო საელჩო) მხარდაჭერით იმართება.

Первый заместитель Государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского  равноправия Лаша Дарсалия встретился с населением села Меджврисхеви и ознакомил их с мирной политикой Грузии.
Во встрече, которая состоялась в рамках дней НАТО, помимо местного населения приняли участие жители из близлежащих сёл. На встрече, также присутствовал директор департамента стратегических коммуникаций Министерства иностранных дел Грузии Торнике Нозадзе, обсуждался процесс евроатлантической интеграции Грузии и методы борьбы с антизападной пропагандой.
«Целью встречи является ознакомление населения с европейским и евроатлантическим стремлением Грузии - основное направление нашей внешней политики. А также представление разными ведомствами детальной информации в этой сфере в рамках своей компетенции.
На встрече мы ознакомили население с мирной политикой Грузии, с её основными принципами, а также новую мирную инициативу Правительства Грузии «Шаг к лучшему будущему». Я отметил, что подразумевает политика, какие у неё основные направления и как планируется её реализация. Все это было представлено в контексте европейской и евроатлантической интеграции. На все вопросы населения мы предоставили исчерпывающие ответы», - заявил Лаша Дарсалия.
Дни НАТО в Грузии отмечаются в 11-ый раз. Дни НАТО начались 16 апреля, а завершатся 1 мая. Цель этих мероприятий - информирование граждан Грузии об альянсе и сотрудничестве между НАТО и Грузией. В рамках дней НАТО проводятся интенсивные встречи и дискуссии с общественностью на тему о присоединении Грузии к Североатлантическому альянсу как в Тбилиси,  также в 8 регионах Грузии (Кахетии, Шида Картли, Самцхе-Джавахети, Аджария, Самегрело, Имерети, Мцхета-Мтианети, Квемо-Картли).
В этом году дни НАТО проводятся при поддержке «Информационного центра НАТО и ЕС» и Министерства иностранных дел Грузии, Бюро по связи НАТО в Грузии и посольства Болгарии в Грузии (контактное посольство НАТО).