შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ, ლაშა დარსალიამ ნატოს საინფორმაციო ცენტრში გამყოფი ხაზების მიმდებარე სოფლების პედაგოგებისთვის გამართული სემინარის დასკვნით ნაწილში მიიღო მონაწილეობა.
ორდღიანი სემინარი საინფორმაციო ცენტრის ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ ორგანიზებით „ნატოს დღეები 2018“ ფარგლებში გაიმართა.
პედაგოგები ორი დღის განმავლობაში სამთავრობო სტრუქტურების, დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლებსა და ექსპერტებს შეხვდნენ და მიიღეს ინფორმაცია ნატო-საქართველოს ურთიერთობებზე, სამშვიდობო მისიებში საქართველოს შეიარაღებული ძალების მონაწილეობაზე და ა.შ.
საგანმანათლებლო-შემეცნებითი სემინარის - „ნატო-არჩევანი მშვიდობიანი და სტაბილური განვითარებისთვის“ დასკვნით ნაწილში პედაგოგებმა სახელმწიფო მინისტრის მოადგილეს უმასპინძლეს. ლაშა დარსალიამ მსმენელებს საქართველოს მთავრობის ახალი სამშვიდობო ინიციატივის შესახებ „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა.
საუბარი ასევე შეეხო საქართველოს ევროპული და ევროატლანტიკური ინტეგრაციის მნიშვნელობას, ხაზი გაესვა პედაგოგების განსაკუთრებულ როლს სწორი ინფორმაციის გავრცელებაში.
შეხვედრა ფართო დისკუსიის ფორმატში წარიმართა. სემინარის დასასრულს ლაშა დარსალიამ პედაგოგებს სერტიფიკატები გადასცა.

The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Lasha Darsalia Lasha Darsalia participated in the final part of the seminar held for the NATO Information Center for the teachers of the villages along the dividing lines.
The two-day seminar was organized by the Information Center on NATO and the European Union under the "NATO Days 2018".
During these two days the teachers met with the representatives of governmental structures, diplomatic corps and experts and received information about NATO-Georgia relations, participation of Georgian Armed Forces in peacekeeping missions and etc.
In the final part of the educational-cognitive seminar - "NATO-Choice for Peaceful and Stable Development", the teachers hosted the First Deputy State Minister. Lasha Darsalia provided the listeners with detailed information about the new peace initiative of the Government of Georgia "A Step for a Better Future".
Discussions also focused on the importance of Georgia's European and Euro-Atlantic integration. The special role of teachers in spreading the right information was emphasized.
The meeting was held in a discussion format. At the end of the seminar, Lasha Darsalia passed the certificates to the teachers.