ქვემო ქართლის რეგიონში მცხოვრები ქალებისთვის კონკურსი გამოცხადდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ინიციატივით ცხადდება კონკურსი ქვემო ქართლში მცხოვრები ქალებისთვის სასწავლო/ტრენინგ კურსში  „მეწარმეობის პრაქტიკული კურსი - როგორ დავიწყოთ და განვავითაროთ ბიზნესი“ მონაწილეობის მისაღებად.
სასწავლო კურსის მიზანი  მეწარმეობის შესახებ თეორიული ცოდნის ამაღლება და ბიზნესის წარმოების პრაქტიკული უნარების გაძლიერებაა.   მასში მონაწილეობის მიღება ქვემო ქართლში მცხოვრებ, ბიზნესის დაწყების მსურველ ქალებს  შეუძლიათ.
სასწავლო/სატრენინგო კურსი მოიცავს ინტერაქტიულ ლექციებს, პრაქტიკულ დავალებებს, პრეზენტაციის მომზადებასა და წარდგენას სხვადასხვა თემაზე. მათ შორის: ახალი ბიზნესიდეის ჩამოყალიბება; ბაზრის ანალიზი და სფეროების მიხედვით დაყოფა; მინიმალური სიცოცხლისუნარიანი პროდუქტის დაგეგმვა; ბიზნეს მოდელირება; კომერციალიზაციის სტრატეგიის შემუშავება და ა.შ.
კურსის ბოლოს გაიცემა სხვადასხვა კატეგორიის სერტიფიკატი. სერტიფიკატის ტიპი დამოკიდებულია მსმენელის დასწრებაზე, შუალედურ შეფასებებსა და საბოლოო პრეზენტაციაზე.
კონკურსი ცხადდება ფინანსთა სამინისტროს აკადემიასთან თანამშრომლობით და ქვემო ქართლის გუბერნატორის ადმინისტრაციის მხარდაჭერით.

On the initiative of the Office of the State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality, competition for women living in Kvemo Kartli started. The competition title is "Practical Course for Entrepreneurship - How to Start and Develop a Business".
The goal of the training course is to increase theoretical knowledge on entrepreneurship and strengthen the practical skills in the sphere of business. Women, who live in Kvemo Kartli and want to start their business, can participate in it.
The training course includes interactive lectures, practical tasks, preparation and presentation of various topics. Such as establishing a new business, market analysis and division by areas, planning a minimal viable product, business modeling, developing commercialization strategies, etc.
Various categories of certificate will be issued at the end of the course. The type of certificate depends on attendance, mid-term evaluation and final presentation.
The competition is announced in cooperation with the Academy of the Ministry of Finance and with the support of the Kvemo Kartli governor's administration.