ქვემო ქართლის რეგიონში მცხოვრები ქალებისთვის კონკურსი გამოცხადდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ინიციატივით ცხადდება კონკურსი ქვემო ქართლში მცხოვრები ქალებისთვის სასწავლო/ტრენინგ კურსში  „მეწარმეობის პრაქტიკული კურსი - როგორ დავიწყოთ და განვავითაროთ ბიზნესი“ მონაწილეობის მისაღებად.
სასწავლო კურსის მიზანი  მეწარმეობის შესახებ თეორიული ცოდნის ამაღლება და ბიზნესის წარმოების პრაქტიკული უნარების გაძლიერებაა.   მასში მონაწილეობის მიღება ქვემო ქართლში მცხოვრებ, ბიზნესის დაწყების მსურველ ქალებს  შეუძლიათ.
სასწავლო/სატრენინგო კურსი მოიცავს ინტერაქტიულ ლექციებს, პრაქტიკულ დავალებებს, პრეზენტაციის მომზადებასა და წარდგენას სხვადასხვა თემაზე. მათ შორის: ახალი ბიზნესიდეის ჩამოყალიბება; ბაზრის ანალიზი და სფეროების მიხედვით დაყოფა; მინიმალური სიცოცხლისუნარიანი პროდუქტის დაგეგმვა; ბიზნეს მოდელირება; კომერციალიზაციის სტრატეგიის შემუშავება და ა.შ.
კურსის ბოლოს გაიცემა სხვადასხვა კატეგორიის სერტიფიკატი. სერტიფიკატის ტიპი დამოკიდებულია მსმენელის დასწრებაზე, შუალედურ შეფასებებსა და საბოლოო პრეზენტაციაზე.
კონკურსი ცხადდება ფინანსთა სამინისტროს აკადემიასთან თანამშრომლობით და ქვემო ქართლის გუბერნატორის ადმინისტრაციის მხარდაჭერით.

По инициативе Аппарата Государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия объявлен конкурс - учебный/тренинг курс «Практический курс предпринимательства - как начать и развивать бизнес» для женщин, проживающих в регионе Квемо Картли.
Целью учебного курса является повышение теоретических знаний о предпринимательстве и укрепление практических навыков бизнеса. В конкурсе могут принять участие женщины, проживающие в регионе Квемо Картли, которые заинтересованны в начинании бизнеса.
Учебный/тренинг курс включает интерактивные лекции, практические задания, подготовки и презентации докладов по разным темам, а также создание нового бизнеса, анализ рынка и разделение по областям, планирование минимального жизнеспособного продукта, моделирование бизнеса, разработка стратегий коммерциализации и т. д.
В конце курса будут выданы сертификаты разных категорий. Тип сертификата будет зависеть от посещаемости, промежуточной оценки и окончательной презентации.
Конкурс объявлен в сотрудничестве с Академией Министерства финансов Грузии при поддержке администрации губернатора региона Квемо Картли.