შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი საპარლამენტო კომისიის წევრებს ახალი სამშვიდობო ინიციატივა „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ წარუდგინა.
სახელმწიფო მინისტრმა დეპუტატებს ყველა ის მიმართულება გააცნო, რომელსაც ინიციატივა მოიაზრებს. დეტალურად განიხილეს მის ფარგლებში დაგეგმილი საკანონმდებლო ცვლილებები.
“დღეს კომისიის წევრებს კიდევ ერთხელ გავაცანი სამშვიდობო ინიციატივა და საკანონმდებლო ცვლილება, მათი არსი, შინაარსი და დატვირთვა. ვფიქრობ საინტერესო დისკუსია შედგა.
„ჩვენი სურვილი იყო, რომ ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებით კომისიაში ინიციატივა სწორედ ამ ფორმატში განხილულიყო, რადგან პარლამენტში ამ საკითხებზე სწორედ ეს კომისია მუშაობს. საპარლამენტო სესიაზე პირველი მოსმენით ინიციატივა მიღებულ იქნა. სამუშაო პროცესი გრძელდება და მალე მეორე და მესამე მოსმენაც გაიმართება“, - განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.
სხდომაზე სახელმწიფო მინისტრმა დეპუტატების შეკითხვებს უპასუხა. გაიმართა დისკუსია. კომისიის წევრებმა ინიციატივას მხარი დაუჭირეს.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili introduced new piece initiative “A Step for a Better Future” to the members of the Temporary Commission on Territorial Integrity.
The State Minister informed the lawmakers about all the directions of this new initiative. The legislative amendments were discussed in detail.
"Today I once again introduced the peace initiative and legislative amendments to the Commission members, their essence and content. I think, it was an interesting discussion.
"We wanted to discuss the initiative in the Temporary Commission on Territorial Integrity Issues in this format, as this Commission works on these issues in Parliament. The initiative was adopted during the first hearing on the parliamentary session. The working process is going on and the second and third hearing will be held soon", - said Ketevan Tsikhelashvili.
The State Minister answered the questions of MPs. Discussion was held. Commission members supported the initiative.