ქეთევან ციხელაშვილი ქართულ-ებრაულ ურთიერთობათა მუზეუმში ვარსკვლავოსანი ხელოვანი ქალების, მარიკა კვალიაშვილის და თამარ სხირტლაძის საპატივსაცემოდ გამართულ საღამოს დაესწრო.
შემოქმედებით საღამოს, რომელიც მსოფლიოს ებრაელ და ქართველ ქალთა ასოციაციის ორგანიზებით ჩატარდა, ხელისუფლებისა და დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლები, დელეგაციის წევრები ისრაელის სახელმწიფოდან და კულტურის სფეროს მოღვაწეები ესწრებოდნენ.
„მე ყოველგან და ყოველთვის სიამაყით აღვნიშნავ, რომ საქართველოში, როდესაც სამოქალაქო თანასწორობაზე ვსაუბრობთ, შეუძლებელია არ გავიხსენოთ ყველაზე მნიშვნელოვანი საგანძური, რაც ჩვენ გვაქვს და რაც არის ჩვენი კულტურის, ტოლერანტობის, ჩვენი ღირებულებების მთავარი სიმბოლო - ჩვენი ქართულ-ებრაულ 26 საუკუნოვანი ისტორია.
„განსაკუთრებით მინდა ჩემი პატივისცემა დავუდასტურო გამორჩეულ ქალბატონებს, მარიკა კვალიაშვილს და თამარ სხირტლაძეს, რომლებიც არიან ჩვენი ქვეყნის და საზოგადოების სიამაყე. მე ვარ ძალიან ბედნიერი დღეს, რომ თქვენთან შეხვედრის და მომართვის შესაძლებლობა მაქვს და მინდა გადაგიხადოთ უდიდესი მადლობა იმ ბედნიერებისთვის, რაც თქვენ გვაჩუქეთ და იმისთვისაც, რასაც მომავალში გააკეთებთ“, აღნიშნა სახელმწიფო მინისტრმა თავის მისასალმებელ გამოსვლაში.

Состоялся творческий вечер Марики Квалиашвили и Тамары Схиртладзе в музее грузино-еврейских отношений
21 May 2018
Кетеван Цихелашвили приняла участие в вечере в честь женщин - деятелей искусства Марики Квалиашвили и Тамары Схиртладзе в музее грузино-еврейских отношений.
На творческом вечере, который был организован Ассоциацией евреев мира и грузинских женщин, приняли участие представители Правительства Грузии и дипломатического корпуса, члены делегации из Израиля и деятели культуры.
«Я всегда с гордостью отмечаю, что в Грузии, когда мы говорим о гражданском равноправии, невозможно не вспомнить о самом важном сокровище, которое у нас существует и что является основным символом нашей культуры, толерантности и наших ценностей - это 26-и вековая история грузино-еврейских отношений.
«Особенно хочу выразить своё почтение выдающимся женщинам Марике Квалиашвили и Тамаре Схиртладзе, которые являются гордостью нашей страны и общества. Сегодня я очень рада, что у меня есть возможность встретиться с вами, я хочу поблагодарить вас за то счастье, которое вы нам подарили и за вашу деятельность в будущем», - отметила Государственный министр.