ქეთევან ციხელაშვილი ქართულ-ებრაულ ურთიერთობათა მუზეუმში ვარსკვლავოსანი ხელოვანი ქალების, მარიკა კვალიაშვილის და თამარ სხირტლაძის საპატივსაცემოდ გამართულ საღამოს დაესწრო.
შემოქმედებით საღამოს, რომელიც მსოფლიოს ებრაელ და ქართველ ქალთა ასოციაციის ორგანიზებით ჩატარდა, ხელისუფლებისა და დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლები, დელეგაციის წევრები ისრაელის სახელმწიფოდან და კულტურის სფეროს მოღვაწეები ესწრებოდნენ.
„მე ყოველგან და ყოველთვის სიამაყით აღვნიშნავ, რომ საქართველოში, როდესაც სამოქალაქო თანასწორობაზე ვსაუბრობთ, შეუძლებელია არ გავიხსენოთ ყველაზე მნიშვნელოვანი საგანძური, რაც ჩვენ გვაქვს და რაც არის ჩვენი კულტურის, ტოლერანტობის, ჩვენი ღირებულებების მთავარი სიმბოლო - ჩვენი ქართულ-ებრაულ 26 საუკუნოვანი ისტორია.
„განსაკუთრებით მინდა ჩემი პატივისცემა დავუდასტურო გამორჩეულ ქალბატონებს, მარიკა კვალიაშვილს და თამარ სხირტლაძეს, რომლებიც არიან ჩვენი ქვეყნის და საზოგადოების სიამაყე. მე ვარ ძალიან ბედნიერი დღეს, რომ თქვენთან შეხვედრის და მომართვის შესაძლებლობა მაქვს და მინდა გადაგიხადოთ უდიდესი მადლობა იმ ბედნიერებისთვის, რაც თქვენ გვაჩუქეთ და იმისთვისაც, რასაც მომავალში გააკეთებთ“, აღნიშნა სახელმწიფო მინისტრმა თავის მისასალმებელ გამოსვლაში.

Ketevan Tsikhelashvili attended the evening held in honor of two women - Marika Kvaliashvili and Tamar Skhirtladze at the Museum of History of the Jews of Georgia and Georgian-Jewish Relations.
The creative evening, organized by the Association of Jewish and Georgian Women of the World, was attended by the representatives of the Government and diplomatic corps, members of the delegation from the State of Israel and cultural sphere.
"I always with the pride say that in Georgia when we talk about civil equity it is impossible not to recall the most important treasure we have. The treasure that is a part of our culture, tolerance and our values. And this is our Georgian-Jewish 26th century old history.
"I particularly want to express my respect to Marika Kvaliashvili and Tamar Skhirtladze. Our country and society are proud of them. I am very happy today that I have the chance to meet and thank you for the happiness you gave us and for everything what you will do in the future", - said the State Minister said in her welcome speech.