ქეთევან ციხელაშვფილი ევროკავშირის სპეციალურ წარმომადგენელს, ტოივო კლაარს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი ევროკავშირის სპეციალურ წარმომადგენელს სამხრეთ კავკასიასა და საქართველოში ტოივო კლაარს შეხვდა.  შეხვედრაზე განიხილეს ახალი სამშვიდობო ინიციატივა „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისაკენ და მის ფარგლებში დაგეგმილი ნაბიჯებზე იმსჯელეს.
საუბარი აგრეთვე შეეხო ოკუპირებულ ტერიტორიებზე ამ დროისათვის არსებულ სიტუაციას. სახელმწიფო მინისტრმა იმ გამოწვევებსა და პრობლემებზე ისაუბრა, რაც გამყოფი ხაზების ორივე მხარეს მცხოვრებ მოსახლეობას ექმნება. დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა ადამიანის უფლებათა დარღვევის ფაქტებზე.
შეხვედრაზე ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიების მიმდინარეობაც მიმოიხილეს. ხაზი გაუსვეს მის მნიშვნელობას და აღნიშნული ფორმატის ფარგლებში თანამშრომლობის აუცილებლობას.
აღინიშნა ევროკავშირის, როგორც საერთაშორისო მოლაპარაკებების თანათავმჯდომარის    განსაკუთრებული როლი კონფლიქტების მშვიდობიანი მოგვარების საქმეში. მხარეებს შორის სამომავლო თანამშრომლობის გეგმებიც დაისახა.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with European Union Special Representative for the South Caucasus and the Crisis in Georgia Toivo Klaar. At the meeting they discussed a new peace initiative "A Step for a Better Future” and the steps taken within it.
The current situation on the occupied territories also was discussed. The State Minister spoke about the challenges and problems of the population on the both sides of dividing lines and provided guest with detailed information on human rights violations.
During the meeting they also talked about the Geneva International Discussions. Participants emphasized its importance and the necessity of cooperation in this format.
The EU's role as a co-chairman of international negotiations and in a peaceful resolution of conflicts was noted and the future cooperation plans were also set up.