ქეთევან ციხელაშვფილი ევროკავშირის სპეციალურ წარმომადგენელს, ტოივო კლაარს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი ევროკავშირის სპეციალურ წარმომადგენელს სამხრეთ კავკასიასა და საქართველოში ტოივო კლაარს შეხვდა.  შეხვედრაზე განიხილეს ახალი სამშვიდობო ინიციატივა „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისაკენ და მის ფარგლებში დაგეგმილი ნაბიჯებზე იმსჯელეს.
საუბარი აგრეთვე შეეხო ოკუპირებულ ტერიტორიებზე ამ დროისათვის არსებულ სიტუაციას. სახელმწიფო მინისტრმა იმ გამოწვევებსა და პრობლემებზე ისაუბრა, რაც გამყოფი ხაზების ორივე მხარეს მცხოვრებ მოსახლეობას ექმნება. დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა ადამიანის უფლებათა დარღვევის ფაქტებზე.
შეხვედრაზე ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიების მიმდინარეობაც მიმოიხილეს. ხაზი გაუსვეს მის მნიშვნელობას და აღნიშნული ფორმატის ფარგლებში თანამშრომლობის აუცილებლობას.
აღინიშნა ევროკავშირის, როგორც საერთაშორისო მოლაპარაკებების თანათავმჯდომარის    განსაკუთრებული როლი კონფლიქტების მშვიდობიანი მოგვარების საქმეში. მხარეებს შორის სამომავლო თანამშრომლობის გეგმებიც დაისახა.

Кетеван Цихелашвили встретилась со специальным представителем ЕС Тойво Клаар
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась со специальным представителем ЕС по Южному Кавказу и Грузии Тойво Клаар. На встрече рассмотрели новую мирную инициативу «Шаг к лучшему будущему»  и обсудили шаги, предпринятые в рамках этого процесса, а также существующую на оккупированных территориях ситуацию.
Государственный министр рассказала о проблемах и вызовах, с которыми сталкивется  население, проживающее по обе стороны разделительных линий. Кетеван Цихелашвили Подробно проинформировала о нарушениях прав человека.
На встрече также рассмотрели процесс Женевских международных дискуссий. Была подчёркнута важность и необходимость сотрудничества в рамках этого формата.
А также была отмечена роль ЕС в качестве сопредседателя международных переговоров в мирном разрешении конфликтов. Стороны обсудили планы дальнейшего сотрудничества.