შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი სამუშაო ვიზიტით ისრაელში იმყოფება, სადაც ორმხრივი შეხვედრები გამართა.
ლიდერ ქალთა საერთაშორისო კონფერენციის ფარგლებში  სახელმწიფო მინისტრი, სხვა მონაწილეებთან ერთად, ისრაელის პრეზიდენტს, რუვენ რივლინს შეხვდა, სადაც პოლიტიკურ თუ სამშვიდობო პროცესებში ქალთა როლის გაძლიერებაზე ისაუბრეს.
აგრეთვე, ქეთევან ციხელაშვილმა ორმხრივი შეხვედრა გამართა საგარეო საქმეთა მინისტრის გენერალური მდივნის  მოადგილესთან ალექს ბენ ცვისთან, რომელზეც საქართველო - ისრაელის თანამშრომლობაზე ისაუბრეს. ხაზი გაესვა თანამშრომლობის გაღრმავების საჭიროებას და აღინიშნა ამ ორი ქვეყნის ურთიერთობის მნიშვნელობა.
სახელმწიფო მინისტრმა ალექს ბენ ცვისს საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული სიტუაციის შესახებაც მიაწოდა ინფორმაცია. ისაუბრა იმ პრობლემატიკასა და გამოწვევებზე, რომლის წინაშეც გამყოფი ხაზების ორივე მხარეს მცხოვრები მოსახლეობა დგას.
ვიზიტის ფარგლებში ქეთევან ციხელაშვილი განათლების მინისტრთან, მიხეილ ჩხენკელთან და ქალაქ აშდოდის ვიცე-მერთან, მოშე ბოთერაშვილთან   ერთად ისრაელში ქართველ ებრაელთა თემს შეხვდა. დაესწრო აშდოდის მერიისა და ქართველ ებრაელთა თემის  მიერ ორგანიზებულ კონცერტს.
ღონისძიებაზე სახელმწიფო მინისტრმა დამსწრე საზოგადოებას სიტყვით მიმართა და სიამაყით აღნიშნა, რომ ქართულ-ებრაულ მეგობრობას უკვე მიენიჭა არამატერიალური კულტურული მემკვიდრეობის ძეგლის სტატუსი და  სამომავლოდ იგი შესაძლოა  კაცობრიობის მონაპოვრად  იქნას აღიარებული.
„მინდა მადლობა გითხრათ სიყვარულისათვის, რომელიც ამ დარბაზში დაგვხვდა. იმ სიყვარულისათვის, რომელმაც დღეს აქ მოგიყვანათ და ჩვენ გაგვაერთიანა, რომლითაც გულში თქვენი წილი საქართველო დაგაქვთ. იმ სიყვარულისთვის, რომლის ძალითაც თქვენი შვილები და შვილიშვილები ქართულად მეტყველებენ, ქართულად მღერიან. როცა ასეთი სიყვარულია, ამას ვერასოდეს ვერაფერი დაანგრევს და დარწმუნებული ვარ, ეს ჩვენს მარადიულ ქართულ-ებრაულ მეგობრობასა და ურთიერთობაში აისახება“, - განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили находится с рабочим визитом в Израиле, где провела двусторонние встречи.
В рамках Международной конференции лидеры-женщины Государственный министр вместе с другими участниками встретилась с президентом Израиля Рувеном Ривлином. На встрече обсудили роль женщин в политических и мирных процессах.
Также Кетеван Цихелашвили провела двустороннюю встречу с заместителем генерального секретаря МИД Израиля Александром Бен-Цви, на которой обсудили грузино-израильское сотрудничество. На встрече была подчёркнута необходимость углубления сотрудничества и значимость отношений между двумя странами.
Государственный министр проинформировала Александра Бен-Цви о существующей ситуации на оккупированных территориях Грузии. Отметила проблемы и вызовы, с которыми сталкивается население, проживающее по обе стороны разделительных линий.
В рамках визита Кетеван Цихелашвили вместе с Министром образования и науки Грузии Михеилом Чхенкели и вице-мэром г. Ашдод Моше Ботерашвили встретились с грузино-еврейской общиной в Израиле. Посетили концерт, организованный мэрией г. Ашдод и грузино-еврейской общиной.
На мероприятии Государственный министр обратилась к аудитории и с гордостью заявила, что грузино-еврейская дружба официально получила статус нематериального памятника национального культурного наследия и в будущем она возможно будет признана достижением человечества.
«Я хочу поблагодарить вас за любовь, которую мы встретили в этом зале. За любовь, которая сегодня вас сюда привела и нас объединила и что вы носите в вашем сердце часть Грузии. За любовь, благодаря силе которой ваши дети и внуки говорят и поют на грузинском языке. Такую любовь никто не сможет разрушить, и я уверена, что она отразится на нашей вечной грузино-еврейской дружбе и отношениях», - заявила Кетеван Цихелашвили.