ქეთევან ციხელაშვილი გიგა ოთხოზორიას მამის გარდაცვალების გამო მწუხარებას გამოთქვამს
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი გიგა ოთხოზორიას მამის, ზურაბ ოთხოზორიას გარდაცვალების გამო მწუხარებას გამოთქვამს და ოჯახს უსამძიმრებს.
„ძალიან ვწუხვარ და დიდი გულისტკივილით ვუთანაგრძნობ ოთხოზორიების ოჯახს, გიგას მამის, ბატონი ზურაბის გარდაცვალების გამო. ის წავიდა შვილის დაკარგვით გამოწვეული უდიდესი და მოუშუშებელი ტკივილით, გიგას ცივსისხლიანი მკვლელობიდან ორი წლის შემდგომ.
„საუბედუროდ, ვერ მოესწრო შვილის მკვლელის დასჯას, რადგან სამართლის აღსრულებას დღემდე ხელს უშლის ჩვენი დროის ყველაზე დიდი უსამართლობა - საოკუპაციო რეჟიმი. არ მოვადუნებთ ძალისხმევას, ვიდრე სამართალი აღსრულდება და მკვლელი დაისჯება, და აუცილებლად გავაგრძელებთ ჩვენს მშვიდობიან და სამართლიან ბრძოლას ოკუპაციის დასრულებისთვის.
„ამ მძიმე წუთებში კი გამძლეობას ვუსურვებ ქალბატონ ჯულიეტას, რომელმაც მეუღლე დაკარგა, მის ოჯახსა და ახლობლებს“,- განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა.

Кетеван Цихелашвили выражает соболезнования по поводу смерти отца Гиги Отхозория
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили глубоко скорбит по поводу смерти отца Гиги Отхозория – Зураба Отхозория и выражает соболезнования семье.
«Мне очень жаль и я с болью в сердце соболезную семье Отхозория по поводу смерти отца Гиги г-на Зураба. Он ушёл с великой и невыносимой болью, вызванной потерей сына, через два года после хладнокровного убийства Гиги.
К сожалению,  г-н Зураб не дождался наказания убийцы сына, т.к. исполнению правосудия мешает самая большая несправедливость нашего времени - оккупационный режим. Мы не прекратим наши усилия, до тех пор пока правосудие не будет исполнено, а убийца будет наказан,  мы продолжим нашу мирную и справедливую борьбу за прекращение оккупации.
В этот трудный момент я желаю стойкости г-же Джульете, которая потеряла мужа, семье и близким», - заявила Государственный министр.