ქეთევან ციხელაშვილი გიგა ოთხოზორიას მამის გარდაცვალების გამო მწუხარებას გამოთქვამს
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი გიგა ოთხოზორიას მამის, ზურაბ ოთხოზორიას გარდაცვალების გამო მწუხარებას გამოთქვამს და ოჯახს უსამძიმრებს.
„ძალიან ვწუხვარ და დიდი გულისტკივილით ვუთანაგრძნობ ოთხოზორიების ოჯახს, გიგას მამის, ბატონი ზურაბის გარდაცვალების გამო. ის წავიდა შვილის დაკარგვით გამოწვეული უდიდესი და მოუშუშებელი ტკივილით, გიგას ცივსისხლიანი მკვლელობიდან ორი წლის შემდგომ.
„საუბედუროდ, ვერ მოესწრო შვილის მკვლელის დასჯას, რადგან სამართლის აღსრულებას დღემდე ხელს უშლის ჩვენი დროის ყველაზე დიდი უსამართლობა - საოკუპაციო რეჟიმი. არ მოვადუნებთ ძალისხმევას, ვიდრე სამართალი აღსრულდება და მკვლელი დაისჯება, და აუცილებლად გავაგრძელებთ ჩვენს მშვიდობიან და სამართლიან ბრძოლას ოკუპაციის დასრულებისთვის.
„ამ მძიმე წუთებში კი გამძლეობას ვუსურვებ ქალბატონ ჯულიეტას, რომელმაც მეუღლე დაკარგა, მის ოჯახსა და ახლობლებს“,- განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili expresses her condolences over the death of Giga Otkhozoria’s father, Zurab Otkhozoria.
"I'm very sorry and I expresses my condolences to the Otkhozoria family because of the death of Giga's father, Mr. Zurab. He died with the great and unbearable pain caused by the loss of his son, two years after Giga's murder.
Unfortunately, he did not live to see the day when his son's killer will be punished, because the law enforcement is hampered by the biggest injustice of our time - the occupational regime. We will fight until justice triumphs and he murder will be punished. And we will continue our peaceful and fair struggle for the end of occupation.
"In this very difficult moment I wish to Mrs. Julietta, who lost her husband, her family and loved ones endurance", - said the State Minister.