ქეთევან ციხელაშვილმა ბიზნეს-სექტორის წარმომადგენლებს სამშვიდობო ინიციატივა „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ გააცნო
6 ივნისი 2018
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა ბიზნეს-სექტორის წარმომადგენლებს მთავრობის ახალი სამშვიდობო ინიციატივა „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ გააცნო.
შეხვედრა სახელმწიფო მინისტრმა და საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო პალატის პრეზიდენტმა ნინო ჩიქოვანმა გახსნეს და ინიციატივის ფარგლებში დასახულ მიზანზე ისაუბრეს.
ქეთევან ციხელაშვილის თქმით, გამყოფი ხაზების გასწვრივ ვაჭრობის წახალისება სამშვიდობო ინიციატივის „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისაკენ“ ერთ-ერთი მთავარი  კომპონენტია, ამიტომ ბიზნესის სექტორის წარმომადგენლებისათვის ამომწურავი ინფორმაციის მიწოდება აუცილებელია.
„ვფიქრობ, ბიზნესისთვის, ეკონომიკური აქტორებისთვის ეს მიმართულება განსაკუთრებით საყურადღებოა. ვიცი, რომ ინტერესი არსებობს და დღევანდელი შეხვედრაც ამ ინტერესის საფუძველზე შედგა.
„ჩვენთვის ძალიან მნიშვნელოვანია, საზოგადოების ყველა სფეროს ჩართულობა მით უფრო ბიზნესის, როდესაც საკითხი ეხება ვაჭრობას, ეკონომიკურ გაცვლას, რასაც ნამდვილად ძალიან დიდი პოტენციალი აქვს მოსახლეობის მდგომარეობის გაუმჯობესებისთვის და ასევე, გამყოფი ხაზების და ხელოვნური ბარიკადების გასწვრივ ხალხის დაახლოების, საერთო ინტერესების გარშემო თანამშრომლობისა და საბოლოო ჯამში, ნდობის მშენებლობისთვის“, - განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.
შეხვედრაზე , რომელიც საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო პალატის ორგანიზებითა და აფხაზეთის  სავაჭრო-სამრეწველო პალატის თანაორგანიზებით ჩატარდა, დისკუსია გაიმართა.  ბიზნეს-სექტორის წარმომადგენლებს საშუალება მიეცათ სამშვიდობო ინიციატივასთან დაკავშირებული კითხვები დაესვათ და პასუხები  უშუალოდ სახელმწიფო მინისტრისაგან მოესმინათ.

Ketevan Tsikhelashvili introduced the peace initiative "A Step for a Better Future" to the business sector
6 June 2018
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili introduced Government’s new peace initiative "A Step for a Better Future" to the business sector.
The meeting was opened by the State Minister and the President of the Chamber of Commerce and Industry of Georgia Nino Chikovani. They talked about the aim of the initiative.
According to Ketevan Tsikhelashvili, encouraging trade along the dividing lines is one of the key components of the peace initiative "A Step for a Better Future". That’s why it is necessary to provide to the business sector representatives comprehensive information.
"I think this direction for business and economic actors is especially important. I know that interest exists and today's meeting is the result of this interest.
"The involvement of society's al spheres it is very important. Especially of business, when it comes to trade, economic exchanges, which really has great potential for the improvement of situation, and also, to make close people on both sides of dividing lines and artificial barricades. And, finally, confidence building”, - said Ketevan Tsikhelashvili.
Discussion was held at the meeting organized by Georgian Chamber of Commerce and Industry and co-organized by the Chamber of Commerce and Industry of Abkhazia. Business sector representatives were able to ask questions related to the peace initiative and get answers directly from the State Minister.