ერგნეთში ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის შეხვედრა გაიმართა
ერგნეთში ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის (IPRM)  რიგით 87-ე შეხვედრა გაიმართა, სადაც ქართულმა მხარემ, პირველ რიგში, არჩილ ტატუნაშვილის სიცოცხლის ხელყოფის საკითხი დააყენა. განსაკუთრებული სიმწვავით მოითხოვა მისი შინაგანი ორგანოების გადმოცემა.
ყურადღება დაეთმო 2014 წელს ოკუპირებულ ახალგორის რაიონში გაურკვეველ ვითარებაში გარდაცვლილი დავით ბაშარულის საკითხს.
შეხვედრის მონაწილეებმა განიხილეს საქართველოს მოქალაქეების უკანონო დაკავებების შემთხვევები, ბოლო პერიოდში დაფიქსირებული ე.წ. ბორდერიზაციის ფაქტები, ადგილობრივებისთვის თავისუფლად გადაადგილების კუთხით შექმნილი შეზღუდვები და ყველა სხვა მნიშვნელოვანი ინციდენტი.

The 87th IPRM meeting took place in Ergneti
On 7 June, the 87th Incident Prevention and Response Mechanism (IPRM) meeting took place in Ergneti.
The Georgian side, first of all, raised the case of the tragic death of Archil Tatunashvili. The transfer of his internal organs was requested once again.
The attention was paid to the case of Davit Basharuli, who died in uncertain circumstances in the occupied Akhalgori district in 2014.
Participants of the meeting discussed the cases of illegal detentions of citizens of Georgia, the so-called borderization facts, restrictions on freedom of movement for locals and other important issues.