ერგნეთში ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის შეხვედრა გაიმართა
ერგნეთში ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის (IPRM)  რიგით 87-ე შეხვედრა გაიმართა, სადაც ქართულმა მხარემ, პირველ რიგში, არჩილ ტატუნაშვილის სიცოცხლის ხელყოფის საკითხი დააყენა. განსაკუთრებული სიმწვავით მოითხოვა მისი შინაგანი ორგანოების გადმოცემა.
ყურადღება დაეთმო 2014 წელს ოკუპირებულ ახალგორის რაიონში გაურკვეველ ვითარებაში გარდაცვლილი დავით ბაშარულის საკითხს.
შეხვედრის მონაწილეებმა განიხილეს საქართველოს მოქალაქეების უკანონო დაკავებების შემთხვევები, ბოლო პერიოდში დაფიქსირებული ე.წ. ბორდერიზაციის ფაქტები, ადგილობრივებისთვის თავისუფლად გადაადგილების კუთხით შექმნილი შეზღუდვები და ყველა სხვა მნიშვნელოვანი ინციდენტი.

В Эргнети состоялась очередная 87-ая встреча в рамках Механизма по предотвращению и реагированию на инциденты (IPRM), где грузинская сторона в первую очередь подняла вопрос о посягательстве на жизнь Арчила Татунашвили и категорически потребовала передать внутренние органы покойного.
На встрече особое внимание было уделено делу Давида Башарули, который умер в 2014 году при неясных обстоятельствах в оккупированном Ахалгорском районе.
Участники встречи рассмотрели случаи незаконных арестов граждан Грузии, факты так называемой бордеризации зафиксированные в последнее время,   ограничения свободного передвижения местного населения и другие важные инциденты.
Очередная встреча в рамках Механизма по предотвращению и реагированию на инциденты состоится 10 июля 2018 года.