ქეთევან ციხელაშვილის შეხვედრა ფუად მურადოვთან
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის მოვალეობის შემსრულებელი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში ვიზიტად მყოფ აზერბაიჯანის რესპუბლიკის დიასპორასთან მუშაობის სახელმწიფო კომიტეტის თავმჯდომარეს, ფუად მურადოვს შეხვდა.
შეხვედრაზე ქეთევან ციხელაშვილმა იმ ღონისძიებების შესახებ ისაუბრა, რასაც სახელმწიფო სამოქალაქო ინტეგრაციის მიმართულებით ახორციელებს. აღნიშნა, რომ ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელთა ქვეყნის საზოგადოებრივ და პოლიტიკურ ცხოვრებაში სრულფასოვანი ჩართვისთვის ზრუნვა სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ერთ-ერთი ძირითადი ფუნქციაა.
აქვე მან ხაზი გაუსვა სპეციალურად ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელთათვის განკუთვნილ პროგრამას “1+4“, რომელიც ახალგაზრდებს სახელმწიფო ენის შესწავლისთვის დამატებით შესაძლებლობას სთავაზობს. საუბარი ასევე შეეხო ქეთევან ციხელაშვილის ინიციატივით შემუშავებულ სახელმწიფო სექტორში სტაჟირების პროგრამას, რომლის მიზანიც კვალიფიციური და სახელმწიფო ენის მცოდნე კადრების დასაქმების ხელშეწყობაა.
ქეთევან ციხელაშვილმა აზერბაიჯანელ სტუმარს იმ კამპანიის შესახებაც მიაწოდა ინფორმაცია, რომელიც სახელმწიფო მინისტრის აპარატის მხარდაჭერით ქვემო ქართლის რეგიონში ხორციელდება და სახელმწიფო პროგრამების შესახებ ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელთა ცნობიერების ამაღლებას ემსახურება.
სახელმწიფო მინიტრის მოვალეობის შემსრულებელი და აზერბაიჯანის რესპუბლიკის დიასპორასთან მუშაობის სახელმწიფო კომიტეტის თავმჯდომარე ორმხრივი თანამშრომლობის გაგრძელებაზე შეთანხმდნენ.

Acting State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with Fuad Muradov, the chairman of Azerbaijan's State Committee on Work with Diaspora.
During the meeting Ketevan Tsikhelashvili talked about the steps that are being implemented in the direction of civil integration. She noted that full participation of ethnic minorities in public and political life of the country is one of the top priorities of the State Minister's Office.
She also emphasized the program intended specially for the representatives of ethnic minorities "1+4", which offers young people the opportunity to learn the state language. The conversation also touched upon the initiative of Ketevan Tsikhelashvili in the state sector internship program aimed at facilitating employment of qualified professionals with the knowledge of state language.
Ketevan Tsikhelashvili provided the guest information about the campaign, which is being implemented in the Kvemo Kartli region with the support of the State Minister's Office and serves to raise the awareness of ethnic minorities about state programs.
Acting State Minister and the Chairperson of Azerbaijan's State Committee on Work with Diaspora agreed on the continuation of bilateral cooperation.