პარლამენტის მიერ მიღებული რეზოლუციის შესაბამისად, საქართველოს მთავრობამ “ოთხოზორია-ტატუნაშვილის სიის” დამტკიცების შესახებ დადგენილების პროექტი მოამზადა, რომელიც განახლებული მთავრობის პირველ სხდომაზე დღეს დამტკიცდა.
სიაში 33 ადამიანი მოხვდა, რომელთა მიმართაც ყველა ის ღონისძიება განისაზღვრა, რომელიც საერთაშორისო თანამეგობრობის მიერ შეზღუდვების დასაწესებლად და სამართლის აღსასრულებლად გატარდება.
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა დადგენილებას უმნიშვნელოვანესი უწოდა  და განაცხადა, რომ ეს 33 პირი  ბრალდებული, ან მსჯავრდებულია მძიმე დანაშაულებებისათვის.
„ესენი არიან ადამიანები, რომლებმაც 1991 წლიდან ოკუპირებულ ტერიტორიებზე საქართველოს მოქალაქეების მიმართ მძიმე დანაშაულებები ჩაიდინეს და რომელთა მიმართ მიმდინარეობს სისხლის სამართლებრივი წარმოება, ან წარსულში მიმდინარეობდა. ცხადია, აქ შესულია ტატუნაშვილის საქმეში ბრალდებული დავით გურწიევი და  ალიკ ტაბოევი და ოთხოზორიას საქმეში მსჯავრდებული რაშიდ კანჯი-ოღლი, რომელიც ინტერპოლით იძებნება.
„პარლამენტის რეზოლუციით განისაზღვრა ის ღონისძიებები, რომელიც უნდა გატარდეს ამ პირების მიმართ. ამაში შედის ყველა შესაძლო შეზღუდვა, მათ შორის ქონებრივი, ფინანსური და გადაადგილების შეზღუდვა საერთაშორისო თანამეგობრობის მხრიდან. ასევე განისაზღვრა ის უწყებები, რომლებიც პასუხისმგებელნი იქნებიან მის აღსრულებაზე და ესენია იუსტიციის, შინაგან საქმეთა და საგარეო საქმეთა სამინისტროები. ისინი ამავდროულად პარლამენტს და მთავრობას აღსრულების თაობაზე ანგარიშს წარუდგენენ. ეს სია არ არის დახურული, რამდენადაც სამართალდამცავი უწყებების მიერ გამოძიება გრძელდება. ახალი ბრალეულობის გამოკვეთის შემთხვევაში შესაძლებელია იგი გაფართოვდეს და ჩამონათვალს სხვა პირებიც დაემატონ “, - განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.

In accordance with the resolution adopted by the Parliament, the Government of Georgia has prepared a draft decree on approval of "Otkozoria-Tatunashvili list", which was approved today, at the first session of the new government.
This list consists of 33 person. The Government has defined all measures to be taken by international organizations and partner countries in relation to those on the “Otkhozoria-Tatunashvili list” in order to enforce all possible restrictions and support the administration of justice.
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality said that this list is extremely important and all these people accused or convicted for serious offenses.
"These are the people who have committed serious crimes against Georgian citizens in the occupied territories since 1991 and criminal proceedings are being carried out nowadays or in the past. It is obvious that Davit Gurtsiev and Alik Taboev, accused in Tatunashvili's case and Rashid Kandji-Ogli, convicted in Ovoszori's case, are wanted by the Interpol.
"The parliamentary resolution determined the measures to be taken for these persons. This includes all possible restrictions, including property, financial and displacement by the international community. It has also been defined by the agencies responsible for execution, such as the Ministry of Justice, the Interior and the Foreign Ministries. At the same time, they will submit to the parliament and the government a report on enforcement. This list is not finished, as the law enforcement agencies continue to investigate. The list can be extended", - said Ketevan Tsikhelashvili.
She added that the list will be sent to the parliament and after the approval it will become public.