ქეთევან ციხელაშვილმა, პრემიერ-მინისტრთან ერთად, ოთხოზორიების ოჯახი მოინახულა
„დღეს პრემიერ-მინისტრმა ოთხოზორიების ოჯახს კიდევ ერთხელ დაუდასტურა ჩვენი სახელმწიფოს, მთელი მთავრობის მხარდაჭერა“,- ამის შესახებ შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა განაცხადა, რომელიც საქართველოს პრემიერ-მინისტრთან, მამუკა ბახტაძესთან და მთავრობის სხვა წევრებთან ერთად სოფელ ხურჩაში მოკლული გიგა ოთხოზორიას ოჯახში იმყოფებოდა.
ქეთევან ციხელაშვილის თქმით, სახელმწიფო ყველაფერს გააკეთებს, ძალისხმევას არ მოადუნებს იმისათვის, რომ მართლმსაჯულება აღასრულდეს და მკვლელი, რომელმაც ორი წლის წინ ახალგაზრდა კაცი ცივსისხლიანად მოკლა და ოჯახი დააობლა, დაისაჯოს.
“ოთხოზორია-ტატუნაშვილის სია“ კიდევ ერთი დამატებითი მექანიზმია იმისათვის, რომ სამართლის აღსრულებას ხელი შეეწყოს. ეს ნაბიჯი, მოგეხსენებათ, დადგენილების მიღებით მთავრობამ გუშინ გადადგა. დღეს ჩვენ ვსტუმრობთ ამ არაჩეულებრივ მხარეს, სადაც ძალიან ახლოს არის მავთულხლართები, რუსული ტანკები, გამყოფი ხაზები, რომლებიც ჩვენს საზოგადოებებს აშორიშორებს. დღეს აქედან ძალიან ბევრი მნიშვნელოვანი გზავნილი გაკეთდა. კერძოდ, პრემიერ-მინისტრმა განაცხადა, რომ ომი და ტკივილი წარსულია, განვითარება და მშვიდობა კი - მომავალი. ეს არის ჩვენი ხედვა და აქ იგულისხმება ახალი სამშვიდობო ინიციატივა „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“.
„მთელმა ქვეყანამ უნდა ვიმოძრავოთ იქითკენ, რომ მეტი განვითარებით, მეტი განათლებით, მეტი შეთავაზებით, სიკეთითა და სარგებლით ვუპასუხოთ იმ ხისტ პოლიტიკას, რომელიც მხოლოდ ადამიანის ინტერესების საწინააღდეგოდაა მიმართული, მიმდინარე ოკუპაციას ვგულისხმობ“, - განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა.

Кетеван Цихелашвили вместе с Премьер-министром Грузии посетила семью Отхозория
«Сегодня Премьер-министр Грузии вновь подтвердил поддержку Государства и всего Правительства Грузии семье Отхозория», - заявила Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили, которая вместе с Премьер-министром Грузии Мамукой Бахтадзе и другими членами Правительства посетила семью убитого в селе Хурча Гиги Отхозория.
По словам Кетеван Цихелашвили, Государство сделает всё, не пожалеет усилий для исполнения правосудия, чтобы убийца, который два года назад хладнокровно убил молодого человека, в результате чего осиротела семья, был наказан.
«Список Отхозория-Татунашвили» - еще один дополнительный механизм, способствующий исполнению закона. Этот шаг, как вы знаете, вчера был предпринят Правительством Грузии - принятием постановления. Сегодня мы посетили этот регион, находящийся вблизи заграждений, российских танков, разделительных линий. Сегодня прозвучали важные послания. В частности, Премьер-министр Грузии заявил, что война и боль - это прошлое, развитие и мир - будущее. Это - наше видение, и тут подразумевается новая мирная инициатива «Шаг к лучшему будущему».
Вся страна должна идти к тому, чтобы развитием, образованием, инициативами, добрыми и благими намерениями мы смогли ответить на ту жесткую политику, которая направлена против человеческих интересов, я имею ввиду продолжающуюся оккупацию», - заявила Государственный министр Грузии.