ქეთევან ციხელაშვილმა, პრემიერ-მინისტრთან ერთად, ოთხოზორიების ოჯახი მოინახულა
„დღეს პრემიერ-მინისტრმა ოთხოზორიების ოჯახს კიდევ ერთხელ დაუდასტურა ჩვენი სახელმწიფოს, მთელი მთავრობის მხარდაჭერა“,- ამის შესახებ შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა განაცხადა, რომელიც საქართველოს პრემიერ-მინისტრთან, მამუკა ბახტაძესთან და მთავრობის სხვა წევრებთან ერთად სოფელ ხურჩაში მოკლული გიგა ოთხოზორიას ოჯახში იმყოფებოდა.
ქეთევან ციხელაშვილის თქმით, სახელმწიფო ყველაფერს გააკეთებს, ძალისხმევას არ მოადუნებს იმისათვის, რომ მართლმსაჯულება აღასრულდეს და მკვლელი, რომელმაც ორი წლის წინ ახალგაზრდა კაცი ცივსისხლიანად მოკლა და ოჯახი დააობლა, დაისაჯოს.
“ოთხოზორია-ტატუნაშვილის სია“ კიდევ ერთი დამატებითი მექანიზმია იმისათვის, რომ სამართლის აღსრულებას ხელი შეეწყოს. ეს ნაბიჯი, მოგეხსენებათ, დადგენილების მიღებით მთავრობამ გუშინ გადადგა. დღეს ჩვენ ვსტუმრობთ ამ არაჩეულებრივ მხარეს, სადაც ძალიან ახლოს არის მავთულხლართები, რუსული ტანკები, გამყოფი ხაზები, რომლებიც ჩვენს საზოგადოებებს აშორიშორებს. დღეს აქედან ძალიან ბევრი მნიშვნელოვანი გზავნილი გაკეთდა. კერძოდ, პრემიერ-მინისტრმა განაცხადა, რომ ომი და ტკივილი წარსულია, განვითარება და მშვიდობა კი - მომავალი. ეს არის ჩვენი ხედვა და აქ იგულისხმება ახალი სამშვიდობო ინიციატივა „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“.
„მთელმა ქვეყანამ უნდა ვიმოძრავოთ იქითკენ, რომ მეტი განვითარებით, მეტი განათლებით, მეტი შეთავაზებით, სიკეთითა და სარგებლით ვუპასუხოთ იმ ხისტ პოლიტიკას, რომელიც მხოლოდ ადამიანის ინტერესების საწინააღდეგოდაა მიმართული, მიმდინარე ოკუპაციას ვგულისხმობ“, - განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა.

"Today the Prime Minister of Georgia once again reaffirmed to the family of Otkhozoria the support of our Government", - such statement the State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili, who visited the village of Khurcha together with Prime Minister Mamuka Bakhtadze and other members of the Government.
As Ketevan Tsikhelashvili said, the Government will do everything in order to punish the murderer, who killed a young man two years ago and because of whom the family orphaned.
"Otkhozoria - Tatunashvili's list" is another additional mechanism to enable the execution of the law. As you know this step was taken by the Government yesterday. Today we are visiting this place, where are the fences, Russian tanks, dividing lines. Today we are making from this place many important messages. In particular, the Prime Minister said that war and pain are the past, development and peace – are the future. This is our vision and here we mean our new peace initiative "A Step for a Better Future".
"The whole country should move to more development, more education, more proposals, more kindness and benefits in order to answer to the tough policy that is directed only against the interests of people. I mean the current occupation", - said the State Minister.