შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრ ქეთევან ციხელაშვილსა და საქართველოში გაეროს ქალთა ორგანიზაციის წარმომადგენელს ერიკა კვაპილოვას შორის სამუშაო შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრაზე სახელმწიფო მინისტრის აპარატსა და გაეროს ქართა ორგანიზაციას შორის არსებული თანამშრომლობა მიმოიხილეს. საუბარი შეეხო გაეროს უშიშროების საბჭოს რეზოლუციის 1325 ფარგლებში დაგეგმილ ღონისძიებებსა და მათი განხორციელების მიმდინარეობას.
ერიკა კვაპილოვამ დააფიქსირა გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მზაობა მხარი დაუჭიროს სახელმწიფო მინისტრის აპარატის წამოწყებებსა და დაგეგმილ ნაბიჯებს.
დაისახა სამომავლო თანამშრომლობის გზები. ხაზი გაესვა ახალი ინიციატივების შემუშავებისა და განხილვის შესაძლებლობებს.

Состоялась рабочая встреча между Государственным министром Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили и представителем организации «ООН-женщины» в Грузии Эрикой Квапиловой.
На встрече обсудили сотрудничество между Аппаратом Государственного министра Грузии и организации «ООН-женщины». Также рассмотрели запланированные мероприятия и процесс их осуществления в рамках резолюции 1325 Совета Безопасности ООН.
Эрика Квапилова выразила готовность организации поддержать инициативы и запланированные мероприятия Аппарата государственного министра. Стороны также обсудили планы дальнейшего сотрудничества.