შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრ ქეთევან ციხელაშვილსა და საქართველოში გაეროს ქალთა ორგანიზაციის წარმომადგენელს ერიკა კვაპილოვას შორის სამუშაო შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრაზე სახელმწიფო მინისტრის აპარატსა და გაეროს ქართა ორგანიზაციას შორის არსებული თანამშრომლობა მიმოიხილეს. საუბარი შეეხო გაეროს უშიშროების საბჭოს რეზოლუციის 1325 ფარგლებში დაგეგმილ ღონისძიებებსა და მათი განხორციელების მიმდინარეობას.
ერიკა კვაპილოვამ დააფიქსირა გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მზაობა მხარი დაუჭიროს სახელმწიფო მინისტრის აპარატის წამოწყებებსა და დაგეგმილ ნაბიჯებს.
დაისახა სამომავლო თანამშრომლობის გზები. ხაზი გაესვა ახალი ინიციატივების შემუშავებისა და განხილვის შესაძლებლობებს.

Ketevan Tsikhelashvili met with Erika Kvapilova
The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili and the representative of UN Women in Georgia Erika Kvapilova held a working meeting.
During the meeting they discussed the cooperation between the Office of the State Minister and the United Nations Women Organization. They also talked about the events planned and implemented within the UN Security Council Resolution 1325.
Erika Kvapilova expressed her willingness to support the initiatives of the State Minister's Office and planned steps.
The ways of future cooperation were set. The possibilities for elaboration and review of new initiatives was emphasized.