შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა საქართველოში შვედეთის სამეფოს ელჩთან მარტინა ქუიქთან გამოსამშვიდობებელი შეხვედრა გამართა. შეხვედრაზე ხაზი გაესვა საქართველოსა და შვედეთის სამეფოს შორის არსებული მეგობრული ურთიერთობებისა და მჭიდრო პარტნიორობის მნიშვნელობას.
სახელმწიფო მინისტრმა ელჩს ნაყოფიერი თანამშრომლობისათვის მადლობა გადაუხადა. აღნიშნა შვედეთის გამორჩეული წვლილი საქართველოს სუვერენიტეტისა და ტერიტორიული მთლიანობის მხარდაჭერის საკითხში.
ქეთევან ციხელაშვილმა განსაკუთრებული მადლიერება გამოხატა საქართველოს მთავრობის ახალი სამშვიდობო ინიციატივისადმი „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ შვედეთის სამეფოსა და პირადად ელჩის მიერ დაფიქსირებული მტკიცე მხარდაჭერისათვის.
თავის მხრივ, სახელმწიფო მინისტრს მარტინა ქიუქმა ღია და კოორდინირებული თანამშრომლობისათვის მადლობა გადაუხადა და კიდევ ერთხელ დაადასტურა შვედეთის სამეფოს მზაობა გვერდით დაუდგეს საქართველოს კონფლიქტის მშვიდობიანი მოგვარების საქმეში.
შეხვედრის დასასრულს, მხარეებმა ურთიერთობების კიდევ უფრო გაღრმავების შესაძლებლობებზე იმსჯელეს. სახელმწიფო მინისტრმა მარტინა ქუიქს წარმატებები უსურვა მომავალ საქმიანობაში.

Кетеван Цихелашвили провела прощальную встречу с послом Королевства Швеции в Грузии
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили провела прощальную встречу с послом Королевства Швеции в Грузии Мартиной Квик в связи с истечением срока её дипломатической деятельности.
На встрече были подчёркнуты существующие дружеские отношения и важность тесного сотрудничества между Грузией и Королевством Швеции.
Государственный министр поблагодарила посла за плодотворное сотрудничество, а также отметила особый вклад Швеции в вопросе поддержки суверенитета и территориальной целостности Грузии.
Кетеван Цихелашвили выразила особую благодарность Королевству Швеции и лично послу за твёрдую поддержку новой мирной инициативы Правительства Грузии «Шаг к лучшему будущему».
Со своей стороны, Мартина Квик поблагодарила Государственного министра за открытое и скоординированное сотрудничество и ещё раз выразила готовность Королевства Швеции поддержать Грузию в деле мирного урегулирования конфликта. В конце встречи стороны обсудили возможности дальнейшего углубления отношений.