შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა საქართველოში შვედეთის სამეფოს ელჩთან მარტინა ქუიქთან გამოსამშვიდობებელი შეხვედრა გამართა. შეხვედრაზე ხაზი გაესვა საქართველოსა და შვედეთის სამეფოს შორის არსებული მეგობრული ურთიერთობებისა და მჭიდრო პარტნიორობის მნიშვნელობას.
სახელმწიფო მინისტრმა ელჩს ნაყოფიერი თანამშრომლობისათვის მადლობა გადაუხადა. აღნიშნა შვედეთის გამორჩეული წვლილი საქართველოს სუვერენიტეტისა და ტერიტორიული მთლიანობის მხარდაჭერის საკითხში.
ქეთევან ციხელაშვილმა განსაკუთრებული მადლიერება გამოხატა საქართველოს მთავრობის ახალი სამშვიდობო ინიციატივისადმი „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ შვედეთის სამეფოსა და პირადად ელჩის მიერ დაფიქსირებული მტკიცე მხარდაჭერისათვის.
თავის მხრივ, სახელმწიფო მინისტრს მარტინა ქიუქმა ღია და კოორდინირებული თანამშრომლობისათვის მადლობა გადაუხადა და კიდევ ერთხელ დაადასტურა შვედეთის სამეფოს მზაობა გვერდით დაუდგეს საქართველოს კონფლიქტის მშვიდობიანი მოგვარების საქმეში.
შეხვედრის დასასრულს, მხარეებმა ურთიერთობების კიდევ უფრო გაღრმავების შესაძლებლობებზე იმსჯელეს. სახელმწიფო მინისტრმა მარტინა ქუიქს წარმატებები უსურვა მომავალ საქმიანობაში.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili held a farewell meeting with the Ambassador of the Kingdom of Sweden to Georgia Martina Quick.
The meeting focused on the importance of friendly relations and close partnership between Georgia and the Kingdom of Sweden.
The State Minister thanked the Ambassador for fruitful cooperation. She noted Sweden's distinctive contribution in supporting Georgia's sovereignty and territorial integrity.
Ketevan Tsikhelashvili thanked Swedish Ambassador for the support of the new initiative of the Georgian government "A Step for a Better Future”.
Martina Quick thanked the State Minister for the open and coordinated cooperation and reaffirmed the readiness of the Kingdom of Sweden to stand near Georgia in the process of conflicts peaceful resolution.
At the end of the meeting the sides discussed the possibilities of further deepening of relations. State Minister wished Martina Quick success in her future work.