ერგნეთში ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის (IPRM) რიგით 88-ე შეხვედრა გაიმართა, სადაც განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო არჩილ ტატუნაშვილის სიცოცხლის ხელყოფის საკითხს. საქართველოს ცენტრალური ხელისუფლების წარმომადგენლებმა მისი შინაგანი ორგანოების გადმოცემა მოითხოვეს.
შეხვედრაზე დადგა გაურკვეველ ვითარებაში გარდაცვლილი დავით ბაშარულის საკითხი. ქართულმა მხარემ ცალსახად განმარტა, რომ აღნიშნული თემა უმნიშვნელოვანესია და იგი განხილვის საგანი იქნება მანამ, სანამ სიმართლე არ დადგინდება.
მხარეებმა ისაუბრეს დე-ფაქტო რეჟიმის მიერ, ახალგორში, სამოქალაქო აქტივისტის თამარ მეარაყიშვილის მიმართ უკანონო დევნაზე. ცენტრალური ხელისუფლების წარმომადგენლებმა ოსურ მხარეს მოუწოდეს შეწყდეს მეარაყიშვილის უფლებების პერმანენტული შეზღუდვა.
შეხვედრის მონაწილეებმა აგრეთვე განიხილეს წინა შეხვედრიდან დღემდე, ოკუპირებულ რეგიონსა და მის მიმდებარე ტერიტორიებზე დაფიქსირებულ ყველა მნიშვნელოვან ინციდენტი, რომელიც საფრთხეს უქმნის სტაბილურობასა და უსაფრთხოებას.
განხილვის საგანს წარმოადგენდა საქართველოს მოქალაქეების უკანონო დაკავებების შემთხვევები, ე.წ. ბორდერიზაციის ფაქტები და ადგილობრივებისთვის თავისუფლად გადაადგილების კუთხით შექმნილი შეზღუდვები.

The 88th Incident Prevention and Response Mechanism meeting took place in Ergneti
The 88th Incident Prevention and Response Mechanism meeting took place in Ergneti, where the special attention was paid to Archil Tutunashvili's issue. Representatives of the central government of Georgia requested to transfer his internal organs.
During the meeting Davit Basharuli's case was discussed once again. The Georgian side explicitly explained that the above mentioned issue is extremely importance and it will be the subject of discussion until the truth is not established.
The sides also talked about the illegal persecution of Tamar Mearakishvili, civil activist in Akhalgori, by the de facto regime. The central government authorities called on the Ossetian side to stop the permanent restrictions of Mearakishvili's rights.
Participants of the meeting also discussed all important incidents in the occupied region and surrounding territories, which threaten stability and security.
The participants also discussed the cases of illegal detentions of Georgian citizens, so called borderization facts and restrictions of freedom of movement for locals.