ქეთევან ციხელაშვილი ელიზაბეთ რუდს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩის მოვალეობის შემსრულებელ ელიზაბეთ რუდს შეხვდა.
შეხვედრაზე განიხილეს საქართველოსა და ამერიკის შეერთებულ შტატებს შორის არსებული ორმხრივი ურთიერთობა და თანამშრომლობა. მხარეებმა მიმოიხილეს ის პროექტები და ინიციატივები, რომლებიც ამერიკის შეერთებული შტატების მხარდაჭერითა და თანადგომით ხორციელდება ოკუპირებულ ტერიტორიებზე და  კონფლიქტის მშვიდობიან მოგვარებას  ისახავს მიზნად.
საუბარი აგრეთვე შეეხო საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო პოლიტიკას, საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო ინიციატივის „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ განხორციელებას, შერიგებისა და ჩართულობის მიმართულებით გადადგმულ ნაბიჯებს, მიმდინარე და სამომავლო ღონისძიებებს.
ხაზი გაესვა თანამშრომლობის  გაგრძელებისა და გაღრმავების მნიშვნელობას. განიხილეს ერთობლივი ინიციატივების განხორციელების პერსპექტივა და  დაიგეგმა სამომავლო ნაბიჯები.

Ketevan Tsikhelashvili met Elizabeth Rudd
The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of USA to Georgia Elizabeth Rudd.
The bilateral relations and cooperation between Georgia and the United States were discussed at the meeting. The sides discussed the projects and initiatives that are implemented in the occupied territories with the support of the United States and are aimed at peaceful resolution of the conflict.
Discussions also focused on the Georgian government's peacekeeping policy, the implementation of the new peace initiative "A Step for a Better Future", steps towards reconciliation and engagement, current and future events.
The importance of continuing and enhancing cooperation was emphasized. The prospects for implementing joint initiatives were discussed and the future steps were planned.