ქეთევან ციხელაშვილი ელიზაბეთ რუდს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩის მოვალეობის შემსრულებელ ელიზაბეთ რუდს შეხვდა.
შეხვედრაზე განიხილეს საქართველოსა და ამერიკის შეერთებულ შტატებს შორის არსებული ორმხრივი ურთიერთობა და თანამშრომლობა. მხარეებმა მიმოიხილეს ის პროექტები და ინიციატივები, რომლებიც ამერიკის შეერთებული შტატების მხარდაჭერითა და თანადგომით ხორციელდება ოკუპირებულ ტერიტორიებზე და  კონფლიქტის მშვიდობიან მოგვარებას  ისახავს მიზნად.
საუბარი აგრეთვე შეეხო საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო პოლიტიკას, საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო ინიციატივის „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ განხორციელებას, შერიგებისა და ჩართულობის მიმართულებით გადადგმულ ნაბიჯებს, მიმდინარე და სამომავლო ღონისძიებებს.
ხაზი გაესვა თანამშრომლობის  გაგრძელებისა და გაღრმავების მნიშვნელობას. განიხილეს ერთობლივი ინიციატივების განხორციელების პერსპექტივა და  დაიგეგმა სამომავლო ნაბიჯები.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с исполняющим обязанности Чрезвычайного и Полномочного Посла США в Грузии Элизабет Руд.
На встрече обсудили существующие двусторонние грузино-американские отношения. Стороны обсудили проекты и инициативы, которые осуществляются на оккупированных территориях при поддержке и содействии США, целью которых является мирное урегулирование конфликта.
На встрече также рассмотрели мирную политику Правительства Грузии, реализацию мирной инициативы Правительства Грузии «Шаг к лучшему будущему», шаги предпринятые в рамках политики примирения и вовлечения, а также текущие и запланированные мероприятия. Была подчеркнута важность укрепления и расширения сотрудничества.
На встрече также обсудили перспективы реализации совместных инициатив и рассмотрели дальнейшие шаги.