ქეთევან ციხელაშვილი ჩეხეთის რესპუბლიკის ელჩს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა  ჩეხეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან, ტომაშ პერნიცკისთან გამოსამშვიდობებელი შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე მიმოიხილეს სახელმწიფო მინისტრის აპარატსა და ჩეხეთის რესპუბლიკის საელჩოს შორის არსებული ორმხრივი, მეგობრული ურთიერთობები. ხაზი გაესვა სამომავლოდ მჭიდრო პარტნიორობის მნიშვნელობას.
ტომაშ პერნიცკიმ ჩეხეთის მხრიდან ჩვენი ქვეყნის ტერიტორიული მთლიანობისა და სუვერენიტეტის მიმართ მხარდაჭერა კიდევ ერთხელ დაადასტურა და სხვადასხვა მიმართულებით გამოცდილების გაზიარებისთვის მზადყოფნა გამოთქვა.
სახელმწიფო მინისტრს სტუმარმა ღია და კოორდინირებული თანამშრომლობისათვის, ასევე  საქართველოსა და ჩეხეთს შორის ურთიერთობების გაღრმავებაში შეტანილი წვლილისთვის მადლობა გადაუხადა.

The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili held a farewell meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Czech Republic to Georgia Tomáš Pernický.
During the meeting they discussed bilateral friendly relations between the Office of the State Minister and the Embassy of the Czech Republic, emphasized the importance of the close partnership in the future.
Tomas Pernický has reaffirmed the support for the territorial integrity and sovereignty of our country and expressed readiness to share experience in different directions.
The guest thanked the Minister for open and coordinated cooperation, as well as for the contribution to deepening relations between Georgia and the Czech Republic.