ქეთევან ციხელაშვილი ჩეხეთის რესპუბლიკის ელჩს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა  ჩეხეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან, ტომაშ პერნიცკისთან გამოსამშვიდობებელი შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე მიმოიხილეს სახელმწიფო მინისტრის აპარატსა და ჩეხეთის რესპუბლიკის საელჩოს შორის არსებული ორმხრივი, მეგობრული ურთიერთობები. ხაზი გაესვა სამომავლოდ მჭიდრო პარტნიორობის მნიშვნელობას.
ტომაშ პერნიცკიმ ჩეხეთის მხრიდან ჩვენი ქვეყნის ტერიტორიული მთლიანობისა და სუვერენიტეტის მიმართ მხარდაჭერა კიდევ ერთხელ დაადასტურა და სხვადასხვა მიმართულებით გამოცდილების გაზიარებისთვის მზადყოფნა გამოთქვა.
სახელმწიფო მინისტრს სტუმარმა ღია და კოორდინირებული თანამშრომლობისათვის, ასევე  საქართველოსა და ჩეხეთს შორის ურთიერთობების გაღრმავებაში შეტანილი წვლილისთვის მადლობა გადაუხადა.

Государственный министр Грузии по примирению и гражданскому равноправию Кетеван Цихелашвили провела прощальную встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Чешской Республики с Томашем Перницким.
На встрече обсудили двусторонние и дружеские отношения между Государственным Аппаратом и Посольством Чешской Республики. Стороны подчеркнули важность тесного партнерства в будущем.
Чрезвычайный и Полномочный Посол Чешской Республики Томаш Перницкий еще раз подтвердил поддержку территориальной целостности и суверенитета нашей страны и выразил готовность поделиться опытом в разных направлениях.
Гость поблагодарил Государственного Министра за открытое и скоординированное сотрудничество, а также за вклад в углубление отношений между Грузией и Чешской Республикой.